Karaman’da Köylere Makine Desteği

Zeytin üretiminin yoğun olduğu köylerde hasat döneminde kolaylık sağlamak amacıyla çiftçilerimize 32 adet sırt tipi zeytin hasat makinesi ve ekipmanları dağıtımı yapıldı.

Karaman’da Köylere Makine Desteği

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının "KOPTEYAP-Tarımsal Eğitim ve Yayım Programı" kapsamında finanse edilen ve İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan "Zeytinde Bereketli Eller" Projesi, İlimizde zeytin üretiminin yoğun olduğu köylerde uygulanmak üzere 2019 yılında kabul edilmiş ve 2020 yılında faaliyetlere başlanmıştır. 
Proje kapsamında zeytin üretiminin yoğun olduğu köylerde zeytin hasadının daha kolay ve pratik olarak uygulanması amacı ile sırt tipi zeytin silkme makinesi temini, zeytin yetiştiriciliği eğitimi ve teknik gezi ile çiftçilerimizin tecrübelerini paylaşarak artırmaları amaçlanmıştır.
 2020 yılında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak küresel bir pandemi oluşturan COVİD-19 salgını nedeniyle çiftçi eğitimleri ve teknik gezi faaliyetleri geçici olarak ertelenmiş olmakla beraber çiftçilerimize hasat döneminde kolaylık sağlamak amacıyla 6 köyde toplamda 32 çiftçimize % 20 çiftçi katkılı sırt tipi zeytin hasat makinesi ve ekipmanları teslim edilmiştir. Verilen makineler ile bereketli hasatlar dileriz” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285