Karaman’daki Barajlarda Su Seviyesi 9 Milyon Metre Küp Artti

Karaman Sulama Birligi Baskani Mustafa Degirmencioglu, barajlardaki su seviyelerinde geçen yila göre azda olsa artis oldugunu söyledi.

Karaman’daki Barajlarda Su Seviyesi 9 Milyon Metre Küp Artti

Bu yilki yagislar Karamanli çiftçinin yüzünü güldürürken, barajlardaki su seviyelerini degerlendiren Sulama Birligi Baskani Degirmencioglu, geçen yil bu zamanlar Gödet Barajinda su seviyesi 14 milyon metre küp iken, bu yil ise yagislarin iyi geçmesi nedeniyle bu seviye 6 milyon metre küp artarak 20 milyon metre küpe ulasmistir dedi.
Geçen yil su tutulmaya baslayan Deliçay Barajinda ise su an su seviyesinin kaçaklar olmasina ragmen 3 milyon metre küpe ulastigini ifade eden Degirmencioglu, “Bu ayin 23’nde barajdan kanallara su verilmeye baslanacak. Geçen yil Nisan ve Haziran’in 3’ünde kanallara su vermistik. Bu yil ise yagislari iyi olmasi nedeniyle suana kadar su vermedik. Barajlardaki su seviyesinin azda olsa artmasi, ileriki aylarda su sikintisi çekmeyecegimiz anlamina gelmez. Suan halen su sikintimiz devam ediyor. Bu yüzden çiftçilerimiz kanallara verilecek olan suyu ekonomik kullanmalari sarttir. Ben Karamanli çiftçilerimize simdiden bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285