banner358

Karaman’ın 11. Valisi Süleyman Tapsız Oldu

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesi’ne göre; 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. 26 il valisi de kendi içerisinde yer değiştirdi. İçişleri Bakanlığı’nın Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karaman’ın 11. Valisi Süleyman Tapsız Oldu
Kararname ile 17 Ağustos 2012 tarihinden buyana ilimiz Valiliği görevini yürüten Vali Murat Koca, Merkez Valiliğine alınırken, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Karaman’ın 11. Valisi oldu.
Merkeze alınan valiler arasında ilimizin 9.’su Valisi ve Erzincan Valiliği görevini yürüten Süleyman Kahraman’da yer alıyor.
Karaman’ın 11. Valisi olarak göreve başlayacak olan Vali Süleyman Tapsız, 1966 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. 1989’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı. Yabancı dil ve mesleki eğitimi için İngiltere’nin Torquay ve Exeter şehirlerinde bulundu. Sırasıyla; Konya-Doğanhisar ve Denizli-Akköy’de vekaleten, Sivas- Altınyayla, Ağrı-Diyadin, Gümüşhane-Şiran, Şanlıurfa-Akçakale, Kayseri-Yeşilhisar ve Zonguldak-Devrek’de Kaymakam olarak çalıştı. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görev aldı. 2007-2010 yılları arasında İçişleri Bakanı Özel Kalem Müdürü olarak çalıştı. 2010-2012 yılları arasında Burdur Valisi olarak görev yaptı. 1 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan kararname ile Kilis Valiliğine atanan Tapsız, evli ve 3 çocuk babası.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Allah ım elindeki gücü yanlış kullanma hatasına dusurme hiç kimseyi ve Gölgesin kudret verenlerden eyleme rabbim.

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

Hayırlı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285