Karamanlı Minik Atabay Keşfedilmeli

Karaman İsmet Paşa Caddesi’nde sokak röportajları gerçekleştirdiğimiz sırada akrobatik hareketler yapabildiğini söyleyen ve kameralarımıza hareketini sergilemek istediğini belirten bir çocuk mikrofonlarımıza konuştu.

Karamanlı Minik Atabay Keşfedilmeli

Akrobatik hareketler yapan Muhammed Ensar Atabay isimli çocuk hiçbir eğitim almadan kendi kendini geliştirdiğini söyledi. Atabay: “İki bacağımı ensemin üzerine koyuyorum ve oturarak böyle bir hareket yapabiliyorum. Jimnastiğe gitmiyorum ama 6 yaşından beri bu hareketi yapabiliyorum.Bu konuya ilgi duyuyorum. Benim için yaptığım hareket zor bir şey değil çok kolay bir şekilde yapabiliyorum. Yapmak isteyenler de bu hareketi yapmayı deneyebilirler ama yine de dikkatli olsunlar” dedi.

Atabay yaptığı konuşma sonrasında yeteneğini İsmet Paşa Caddesi’nde kameralarımız karşısında sergiledi. Yapmış olduğu hareketi çevreden geçen vatandaşlar dikkatli bir şekilde izledi ve şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çevreden geçen vatandaşlardan tam not alan Atabay’ı gören vatandaşlar ‘Bu yeteneğin keşfedilmesi gerekiyor. Eğer gerekli eğitimleri alırsa bu çocuğun ülkemizi jimnastik alanında yapılacak olan yarışmalarda temsil edebileceğini düşünüyoruz. Karaman Valimizin, Gençlik Spor’un minik Atabay’a sahip çıkması gerekiyor’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284