banner339

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Heyetinden Haber Gazetesi’ne Ziyaret

Üniversitenin çalismalari hakkinda bilgi vermek ve yurtdisindan üniversiteye ögrenci kazandirma amaciyla Hollanda’ya gelen KMÜ heyeti, Haber Gazetesi’ne de ziyarette bulundu.

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Heyetinden Haber Gazetesi’ne Ziyaret

2007 senesinde kurulan Üniversitenin yönetiminde bulunan Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Mehmet Karatas, Prof. Dr. Kemal Esengül ve Genel Sekreter Ahmet Tüfekçi’den olusan heyet; Hollanda’daki Karamanli hemserileriyle bir araya gelip, projeleri hakkinda bilgi vermek amaciyla Avrupa’ya geldiklerini belirttiler.
Hollanda’da yasayan çok sayida Karamanli vatandaslarimiza ulasmak adina Haber Gazetesi yetkililerinden, yayinlarinda yer vermesini isteyen Prof. Dr. Mehmet Karatas, “Hollanda Türk toplumuna yönelik yaptigi yayinlarla örnek olan Haber Gazetesi, üniversitemizde ögrenim görmek isteyen gençlere ulasmamiz adina dogru bir adres. Bu çerçevede heyet olarak gazeteyi ziyaret ettik. Ekonomi Bakanligi KOBI ve Kümelenme Destekleri Dairesinin katkilariyla gerçeklestirilen tanitim çerçevesinde Hollanda ve bazi Avrupa ülkelerinde üniversitemizi tanitiyoruz. Buna göre Hollanda’da lise egitimi almis her genç üniversitemize kayit yaptirabilir. Bunun disinda özel bir sartimiz yok. Karaman’da yeterli derecede yurt olanagi mevcuttur. Yillik 250 TL harç aliniyor. Üniversitemiz 2010 – 2011 egitim – ögretim yilinda 4 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 4 arastirma merkezinde yaklasik 7000 ögrenci ve 500 akademik ve idari personeli ile egitim ögretim hayatini sürdürmektedir. 2011 – 2012 ögretim yilinda bu rakamlarin artmasini bekliyoruz. Bu yil ortalama 70 yabanci ögrenci üniversitemize kazandirmayi hedefliyoruz. Hollanda’da yaklasik 50 bin Karamanli hemserimizin olmasi önemli. Hemserilerimizden ricamiz, çocuklarini üniversitemize egitim için yönlendirsinler.” seklinde açiklamalarda bulundu.
Haber Gazetesi (www.haber.nl) yetkilileri Ibrahim Karaman, Mehmet Ali Topcu ve Nur Öztürk ise bu konuda gereken yardimi yapacaklarini söylediler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285