Kardof Göz Mağarasına Girdi

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 9 Ekim Pazar günü Bucakkışla'ya yürüyüş etkinliği ve kültür gezisi gerçekleştirdi.

Kardof Göz Mağarasına Girdi
Etkinlik Pazar sabahı Kardof kulüp binasında toplanan üye ve misafir katılımcıların saat:08.30'da minibüslerle hareket etmesiyle başladı.
Yaklaşık 45 dakika süren yolculuğun yarısı düz asfalt yolda kalan yarısı ise dağları kucaklayan dolambaçlı yollarda geçti. Hedefe varıldığında kahvaltı molası verildi. En küçüğü 7 en büyüğü 70 yaşında 40 doğasever Maşat Topal Hacı Çiftliği'ne 2 km mesafede bulunan
Bucakini  (Göz,  Yeni Dünya) mağarasına girdi. Yol üzerinde baraj sularının yutmak üzere olduğu Bıçakcı Köprüsü'nde köprünün hikayesini dinleyip fotoğraf alan gurup doğanın içinde 5 kilometrelik yürüyüş ve bol bol oksijen depoladı.  Kardof ilimizin doğal ve kültürel mirasını ortaya çıkarıp değerli katkılar sunmaya devam ediyor.
Kardof üyesi olan emekli jeoloji mühendisi Emrullah Özel'in misafirperverliği doğaseverliği ve sıcak dostluğu ile birleşen Kardof mağarayı temizledi, ilerleyen zamanda farklı projelere imza atmak üzere sözleşip ayrıldılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285