KARDOF Isparta Barla Dağı Tırmanışına Katıldı

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 4-5 Mayıs'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen Isparta Barla Dağı tırmanışına katıldı.

KARDOF Isparta Barla Dağı Tırmanışına Katıldı

Barla Dağı'nda KARDOF'u temsil eden yönetim kurulu üyesi Yaşar İncedal yaptığı açıklamada: “4-5 Mayıs'ta düzenlenen 4. Barla Dağı Tırmanışı Isparta Atabey ilçesinde kamp alanına çadırların kurulması ile başladı. Akşamdan başlayan yağmur hiç kesilmedi. Sabah saat:05.00'de başlayan yağmurlu yürüyüşümüz 5 saat sonra 2850 metrede Barla Dağı zirvesinde bitti. Zirvede eksi beş derecede saatte 40 km hızla esen rüzgarla karşılaştık. Zirvede fotoğraf çekiminden sonra inişe geçildi.
4 saatlik inişin ardından kamp alanına ulaştık. KARDOF, Karaman'ı Türkiye çapında Barla Dağı zirvesinde başarı ile temsil etmiş ve ilimizin tanıtımı ve tanınması konusunda üzerine düşen görevi başarı ile yerine getirmişti. Bu etkinliği geleneksel olarak düzenleyerek ülkenin her yerinden gelen dağcı ve doğa severleri bir araya gelmesiyle hoşgörü, birlik, beraberlik ikliminin oluşmasını sağlayan tüm yetkili ve katılımcı dostlara teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285