KAREV’DEN Vali Meral’e Veda Mesajı

Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Kurucular Kurulu Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği’ne ataması yapılan Vali Fahri Meral’e ilişkin bir veda mesajı yayınlandı.

KAREV’DEN Vali Meral’e Veda Mesajı

Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı Veli Bozkır tarafından yapılan yazılı açıklamada “Sayın Fahri Meral, Karaman’ımıza üç yıl hizmet vermiştir. İl olduğumuz tarihten bu yana Karaman’da görev yapan 12. Valimiz olan Sayın Meral’in, Karaman’a katkıları, dernek ve vakfımız ile yöneticilerine gösterdiği ilgi, sıcaklık ve nezaket unutulmayacaktır. Karaman halkı vefalıdır. Karaman’a hizmet veren, katkıda bulunan kimseyi unutmamıştır. Sayın Vali Meral de unutulmayacaktır. Sayın Fahri Meral’in Ankara’da hemşehrilerimizin sesi olmak için gayret gösteren Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve kuruluşunu gerçekleştirmekten onur duyduğumuz ve Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na ilgi ve desteği de hatırlanacaktır. Karaman’ın iş insanlarından, politikacılarından ve sivil toplum yöneticilerine kadar çok sayıda katılımcıyla Ankara’da KAREV çatısı altında ilk kez gerçekleştirilen büyük buluşmada Sayın Fahri Meral’in desteklerini unutmayacağız. Sayın Meral’i saygın bir devlet adamı, Karaman’ı yürekten seven bir bürokrat olarak hatırlayacağız.
Sayın Fahri Meral’e yeni görevinde başarılar ve yeni yerleşeceği şehirde huzur dileriz” denildi.
Başkan Veli Bozkır, açıklamasında, 2004-2006 yılları arasında Karaman Valiliği görevinde bulunan ve son Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na da yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284