banner329

KAREV’den Önemli Kültür Hizmetleri

Hemşerimiz Veli Bozkır’ın başkanlığında önemli hizmetlere imza atan Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (KAREV), Pandemi sürecini yeni kültür hizmetleri ile taçlandırıyor. KAREV’in bu faaliyetleri Mayıs ayı itibarıyla Hemşerimiz KAREV Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Güler’in “Hemşehrimiz Atatürk” konulu söyleşi ile başladı.

KAREV’den Önemli Kültür Hizmetleri

Merkezi Ankara’da olup, 12 Haziran 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak kuruluşu tamamlanan KAREV, bir yıllık süre içinde önemli hizmetlere imza attı. Pandemi sürecinde kısıtlamalara rağmen Karaman’a hizmetlerine devam eden KAREV, bir yıl içinde hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla 400 adet tablet temin ederek ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıttı. Ankara’daki üniversitelerde öğrenim gören Karamanlı öğrencilerimize her yıl düzenli olarak verilen aylık bursları aksatmadan devam ettiren KAREV, bu defa kültürel hizmetleriyle göz doldurmaya başladı.

KAREV Başkanı Veli Bozkır’ın gazetemize verdiği bilgilere göre, önümüzdeki süreçte her ayın son Çarşamba günleri KAREV’in sosyal medya hesaplarından Karamanımızın bir değeri, konusunda uzman hocalarımız tarafından söyleşilerle hemşerilerimize anlatılacaktır. Dr. Ali Güler’in “Hemşehrimiz Atatürk” konulu sunumu 26 Mayıs 2021 Çarşamba akşamı saat 20.00-21.00 arasında KAREV’in Facebook sayfasından gerçekleştirilmiştir. Çok sayıda izleyici tarafından takip edilen program beğeniyle izlenmiştir.Yapılan yorumlarda KAREV’in bu faaliyetlerinin devamı talep edilmiştir. Başkan Bozkır, bu sunumların, Yunus Emre, Kazım Karabekir Paşa, Türk Dili, Piri Reis ve Karamanoğlu Mehmet Bey gibi değerlerimizin anlatımlarıyla süreceği müjdesini vermiştir.

İkinci olarak, KAREV’in “Başkentte Karaman” dergisi bu yıl özel bir sayı ile yayımlanacak. Bilindiği gibi 2021 yılı UNESCO tarafından “Yunus Emre Yılı” olarak ilan edilmiştir.Yine bu yıl, Cumhurbaşkanlığı tarafından “Türk Dili Yılı” olarak kabul edilmiş bulunmaktadır. KAREV’in Başkentte Karaman Dergisi “Karaman’ın Değerleri” konusu ve “Türk Dili ve Yunus Emre Özel Sayısı” olarak, hacimli bir prestij kitap şeklinde basılarak dağıtılacaktır.

Üçüncü olarak, Resmi Dil Bayramı kapsamında Eylül Ayında Ankara’da geniş katılımlı bir “Türk Dili Paneli” KAREV tarafından gerçekleştirilecektir. Yine bu kapsamda, Ankara’da geniş katılımlı bir “Bizim Yunus ve Çağı” isimli bir başka panel daha icra edilecektir.

“Karaman’ın tanıtımının, Karaman’ın değerlerini ve kültürünü tanıtmaktan geçtiğini” belirten Başkan Bozkır, KAREV  olarak başta burs verdiğimiz öğrencilerimiz olmak üzere hemşerilerimize Dr. Ali Güler’in altı kitaptan oluşan “Dahi Atatürk” isimli eserinin dağıtılacağı müjdesini de vermiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285