banner329

KARYAD, Üniversite Ögrencileriyle Bulustu

Idealleri ve hayallerini gerçeklestirebilmek arzusuyla Ankara’ya üniversite egitimi için gelen Karamanli ögrenciler, Ankara Karamanlilar Dernegi ev sahipliginde bir araya geldiler.

KARYAD, Üniversite Ögrencileriyle Bulustu

25 Ekim Pazar günü dernek merkezinde gerçeklestirilen ögrenci tanisma yemegine Dernek Baskani Veli Bozkir, Baskan Yardimcisi Feridun Erdogdu, Yönetim Kurulu üyeleri Ayhan Akgöz, Didem Genç, Osman Saglam, Murat Armutlu, Denetim Kurulu üyesi Adnan Akgöz, dernegimiz eski baskanlarindan Cevdet Gökyer ve 100’e yakin ögrenci katildi.
Basarilariyla anne ve babalarin gururu olan gençlerimiz üniversite egitimleri için ailelerinden ayrildiklarinda heyecan, korku, endise bazen çaresizlik içerisinde karisik duygulari yasarken onlara güvenli bir kapi aralayan ve el uzatan Ankara Karamanlilar Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi, bu yilda yeni dönem çalismalarina hiz vererek ögrencilerimizi dernek çatisi altinda bulusturdu.
Essiz vatanimizin umudu yarinlarimizin yöneticileri sevgili gençlerimiz dernegimiz çatisi altinda bulusmanin tanismanin heyecani içerisinde yeni egitim yilina güzel bir baslangiç yaptilar.
Karaman tadinda yenilen yemekte dernek yöneticilerinin konusmalari, ögrencilerin kendilerini tanitmalarinin ardindan, konservatuarda okuyan ögrencilerimizin sundugu müzik ziyafeti yemege ayri bir lezzet katti.
Son derece sicak ve samimi ortamda geçen yemek ve sohbetin ardindan dernek yönetiminin bir ögrenci için aylik 200 TL olarak belirledigi egitim destegi bursiyer ögrencilere dagitildi.
Bu yil Ankara’ya yeni gelen ve ANKARAMANDER ailesine katilan ögrenciler burs alabilmenin mutlulugu ve kalabalik bir aile ile bulusmanin hakli gururu ile ayrildilar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285