KARYURT Dernegi, Sevgi Evindeki Çocuklarla Biraraya Geldi

Ilimizde faaliyetlerini sürdüren KARYURTDER Dernegi üyeleri hafta sonunda Kale Sosyal Tesislerinde, Sevgi Evleri ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla kahvaltida bulustu.

KARYURT Dernegi, Sevgi Evindeki Çocuklarla Biraraya Geldi

Programa Vali Murat Koca ile dernegin fahri baskani ve gönüllü annesi Vildan Koca’da katilarak çocuklarla güzel bir gün geçirdiler.
Programda konusma yapan KARYURTDER Dernegi Baskani Ali Imran Aksu, yurt çocuklarinin kimsesiz olmadigina vurgu yapti.
Aksu, “Biz Büyük Bir Aileyiz sloganiyla yola çikan KARYURTDER Devlet korumasi altindaki Sevgi Evleri ve Çocuk Evlerinin toplumun kalbi oldugunu söyleyerek büyükleri olarak bizler buralarda kalan çocuklara iyi modeller olabilirsek bu sayede hem bu çocuklar hem de milletimiz kazanacaktir. Allah insani en güzel ve en mükemmel sekilde ve surette yaratmistir. Hiçbir insan kendini eksik ve noksan görüp hayata küsmemeli, Rabbinin ona bahsettigi özelligi ve hüneri aramali çünkü insanin kesfedilmeyi bekleyen birçok hüneri ve özelligi var. Büyükleri olarak biz Türkiye genelinde on binlerce yurt çocugunun nasil bir potansiyele sahip oldugunun farkindayiz. Bireysel kazanilan basarilara ek olarak sistemli bir çalismayla kitlesel basarilara imza atabiliriz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285