banner329

Kayıp Postacıyı Arama Çalışmaları İbrala Barajında Devam Ediyor

Karaman’da geçtiğimiz yıl Ağustos ayında kaybolan posta dağıtıcısı ile otomobilini bulabilmek için yeniden başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Kayıp Postacıyı Arama Çalışmaları İbrala Barajında Devam Ediyor

AFAD ekiplerince Fisandun Barajı'nda iki gün yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamayınca, çalışmalar Yeşildere köyünde bulunan İbrala Barajı'na kaydırıldı. Karaman ve Konya AFAD ekiplerinin sonar cihazı ve su altı kamerası bulunan zodyak botla yaklaşık 4 saat arama çalışması yaptığı İbrala Barajı'nda da bir bulguya rastlanmadı. Jandarma ve polis ekiplerinin de katıldığı arama çalışmalarının bu günde gün boyu devam edeceği öğrenildi.

“Genç posta dağıtıcısı 6 aydır kayıp”

Karaman merkez Ahmet Yesevi Mahallesi'nde oturan ve posta dağıtıcılığı yapan 27 yaşındaki Ahmet Uysal, 15 Ağustos 2016 tarihinde gece yarısı 70 FZ 843 plakalı otomobiliyle evden ayrıldıktan sonra bir daha dönmedi. Oğullarının eve dönmemesi üzerine ailesi durumu polise bildirdi. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen Ahmet Uysal'ın izine rastlanmadı. Baba Ramazan Uysal’ın geçtiğimiz hafta özel bir televizyon kanalında programa katılarak oğlu Ahmet Uysal’ın hala kayıp olduğunu söylemesi üzerine, kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kişi programa katılarak Ahmet Uysal’ın dövülerek öldürüldükten sonra otomobiliyle baraja atıldığını ileri sürdü. Bu iddianın ardından yeniden arama çalışmaları başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285