banner329

Kayıt Dışı Çalışanlar “Kayıtlı Çalışıyorum, Yarınımı Güvence Altına Alıyorum” Paneli İle Bilgilendirilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı II kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan “Zaman Kumbarası” projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.

Kayıt Dışı Çalışanlar “Kayıtlı Çalışıyorum, Yarınımı Güvence Altına Alıyorum” Paneli İle Bilgilendirilecek

Projenin ana hedefi; kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla Karaman ilindeki gündelikçilerin ( tarım, çocuk/yaşlı bakımı, apartman hizmetleri, temizlik hizmetleri, hamallık, bahçıvanlık, vs.) bilgilendirilmesi ve yerelden ulusala mantığıyla Türkiye’de kayıtlı çalışmayı teşvik ediyor. Bu ana hedef doğrultusunda gerçekleştirilecek olan farkındalık çalışmaları kapsamında, ilk faaliyet olarak Ekim ayında projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen açılış toplantısının ardından ikinci toplantı muhtarlara ve din görevlilerine yönelik olarak gerçekleştirilmişti.

Üçüncü toplantı da kayıt dışı çalışan hedef kitleye yönelik olarak “Kayıtlı Çalışıyorum, Yarınımı Güvence Altına Alıyorum” paneli adı altında 31 Ocak Salı günü saat 10.30’da Kent Otel’de gerçekleştirilecek. Konuşmacı olarak Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi İsa Güneş, SGK İl Müdürlüğü’nden Sosyal Güvenlik Denetmeni Ömer Çelebi katılacak. Ayrıca İŞKUR’dan da katılım sağlanacak olup kurum çalışmaları hakkında bilgi verilecek.

Kayıt dışı çalışanlar, kayıtlı çalışmanın birey ve devlet açısından faydaları hakkında bilgilendirilecek. Bu kapsamda İŞKUR ve SGK Karaman İl Müdürlüklerinden yetkililer kurumlarının kayıt dışı konusundaki çalışmalarıyla ilgili bilgi verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285