Kent Konseyi Seçimleri Ertelendi

Kent Konseyi’nin Eylül ayi toplantisi Konsey Baskani Ahmet Yenilmez’in baskanliginda Belediye Meclis Salonunda yapildi.

Kent Konseyi Seçimleri Ertelendi
Kent Konseyi Baskani ve Yürütme Kurulu üyelerinin yeniden belirlenecegi seçimler 3/2’lik çogunlugun saglanamamasi nedeniyle yapilmadi.
Konsey Baskani Ahmet Yenilmez, Kent Konseyi’nin kent yasaminda, vizyonunda hemserilik bilincinin gelistirilmesi, kentin hak ve hukukun korunmasi, sürdürülebilir kalkinma, çevreye duyarlilik, sosyal yardimlasma ve dayanisma, saydamlik, hesap sorma ve hesap verme, katilimci ve yeniden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalisan bir toplu girisim ve yerel yönetisim projesi oldugunu belirterek Konseyin Ocak ve Ekim aylari olmak üzere yilda iki defa toplandigini ancak Ocak ayinda yapilmasi gereken toplantinin Belediye’den kaynaklanan nedenlerle yapilamadigini söyledi.
Yenilmez, “Bir yildir bir araya gelinmiyorsa Ocak ayindaki toplantinin yapilmamasinin sebebi belediye ve iki tane daha önceden yapilmis programlardir. Kimse zannetmesin ki Ahmet Yenilmez, bu islerle ilgilenmedi vesaire yapilmadi hayir. Ben suna inaniyorum Yürütme Kurulu’ndaki herkes bu isin içerisinde. Insanlarin isi çikabilir. Cenazesi olur, dügünü olur, toplantisi olur. Ama yönergenin geregi en yasli üye sifati var. Genç üye sifati var. Herhangi biri geçer ve görevini ifa eder. O yüzden bir sikinti olarak da bunlari görmüyorum. Ama sahsima karsi herhangi bir sey varsa bununda bilinmesini isterim” diye konustu.
Toplanti gündemde bulunan ve mahalle muhtarlari ile bazi resmi kurumlardan gelen istek ve önerilerin okunup Belediye Meclisine havale edilmesiyle sona ererken Kent Konseyi seçimlerinin önümüzdeki hafta belirlenecek bir tarihte yapilacagi ögrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285