Kent Meydanı’nın İsmi “Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Oldu”

Karaman Belediyesi olağan Ağustos Ayı Meclis toplantısı bugün Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Kent Meydanı’nın İsmi “Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Oldu”
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan toplantının açılış konuşmasında; Belediye Meclisi’ne, “Kent Meydanımızın ismini ‘Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ olarak belirleyelim” teklifinde bulundu.
Karaman Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısında açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti: “Değerli meclis üyelerimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde TSK içinde yuvalanmış FETÖ/PDY terör örgütü mensubu bir avuç hainin başlattığı darbe girişimi, devletimizin ve milletimizin dik duruşu neticesinde başarısızlıkla sonuçlanmıştır. O günden bu yana on altı gündür milletimiz tüm ülke genelinde milli iradeye sahip çıkmak adına meydanları bir an bile terk etmemiştir. Bu noktada birlik ve beraberlik içerisinde vatanına ve milletin iradesine sahip çıkan aziz milletimizi yürekten kutluyorum. Ülkemizde sağlanan bu birlik ve beraberlik atmosferinin ebediyen devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan konuşmasında; Karaman tarihinin en büyük tarihi alan düzenlemesi olan ve kale ve çevresini de içine alan Kent Meydanı projesinde önemli bir mesafe kat edildiğini de belirterek Aktekke Kent Meydanı projesinin isminin, “Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı” olarak belirlenmesi teklifini meclise sundu. Başkan Çalışkan: “Milletin iradesine yönelik bu hain girişim karşısında, milletimizin dik duruşunun hafızalarımızdan silinmemesi anısına Karaman tarihinin en önemli projelerinden olan Kent Meydanı Projesi’nin isminin ‘Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ olarak belirlenmesini siz değerli meclis üyelerimizin takdirine sunuyorum. Bu vesile ile projede önemli bir mesafe kat edildiğini ve bu yıl içerisinde ihale edileceğini belirtmek isterim” dedi.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın isim teklifi meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284