banner358

KMÜ Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Raspberry Pı Eğitimi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve akademik personeline yönelik Raspberry Pi eğitimi ve atölye çalışması düzenlendi.

KMÜ Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Raspberry Pı Eğitimi

Üniversite personeli ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim, SAMM Teknoloji Ar-Ge Merkezi Raspberry Pi Bölümü Proje Mühendisi Ramazan Subaşı tarafından verildi. Subaşı, eğitimin ilk kısmında Raspberry Pi hakkında bilgilendirme yaparak, Raspberry Pi ile yapılmış örnek projeler ve proje geliştirme süreçleri hakkında anlatımlarda bulundu.

Eğitim programının ikinci aşamasında ise Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Mikrodenetleyiciler Laboratuvarında uygulamalar gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında Raspberry Pi Kurulumu, Temel Komutlar, Pythona Giriş, Kamera ve GPIO uygulamaları yapıldı.

Eğitim sonunda 10 adet Raspberry Pi eğitim seti SAMM Teknoloji Ar-Ge Merkezi tarafından KMÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Mikrodenetleyiciler Laboratuvarında kullanılmak üzere üniversiteye hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285