KMÜ Öğrencileri Hatay’da Mehmetçikle Buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim Hikmet Marifet Topluluğu üyeleri, Suriye Sınırında görev yapan Mehmetçiği ziyaret etti.

KMÜ Öğrencileri Hatay’da Mehmetçikle Buluştu

Hatay'ın Hassa ilçesinde görev yapan ve operasyonlara katılan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarete öğrencilerin yanı sıra KMÜ personeli de katıldı.

“Mehmetçiğimiz istiklal ve istikbal mücadelesi veriyor”

İlim Hikmet Marifet Öğrenci Topluluğu Başkanı Fatma Coştu, “Mehmetçiğimiz yurtiçinde ve yurtdışında istiklal ve istikbal mücadelesi veriyor. Ülkemizin ve milletimizin istikbali olan biz gençler de Mehmetçiğimizin her zaman ve her yerde yanındayız. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez" demiştir. Elhamdülillah ki bizim yüreklerimiz de toplu vuruyor.” şeklinde konuştu.

Fatma Coştu devamında, “Karaman’dan yola çıkan, özellikle gençleri temsil eden ilk kafile olmanın heyecanını ve gururunu her birlikte yaşadık. Bizlere bu fırsatı sunan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’e ve üniversite yönetimine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285