KMÜ Uygulama Anaokulundan “Vatan Toprağı “Sergisi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle “Vatan Toprağı” özel sergisi açıldı.

KMÜ Uygulama Anaokulundan “Vatan Toprağı “Sergisi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle Karaman Güzel Sanatlar Konser Salonunda açılan sergiyi Karaman Valisi Süleyman Tapsız ile İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, birlikte gezdiler.

Sergi hakkında Vali Süleyman Tapsız’a bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu çok önemli bir etkinliğe imza atarak 81 ilimizden 81 gönüllünün bizlere ulaştırdığı vatan toprağı ile Edirne’den Ardahan’a kadar topraklarımızı bir arada sergilediler. Ayrıca öğrencilerimiz ve ailelerinin birlikte yaptıkları görsel çalışmalarla da açılan sergiyi destekledi” dedi.

Okul öncesi dönem öğrencilerinin kişilik gelişiminin temelinin atıldığı kritik bir dönem olduğunu vurgulayan İl Müdürü Kuntoğlu, “Bu tür çalışmalar öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerin benimsetilmesi için çok kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu Müdiresi Havva Nur Sezer sergiye ilişkin yaptığı açıklamada ise; ”Türk Milleti’nin kanı ve canı pahasına topraklarını koruduğunu, bugün bağımsızca yaşadığımız yurdumuzda, her bir karış toprağın büyük bedellerle korunduğunu öğrencilerimize kavratmayı amaçladık. Bu topraklar için şehit olanlara Allah’tan rahmet diler, sergimize destek veren öğrencilerimize, velilerimize, toprak gönderen tüm vatandaşlarımıza, Valimiz Sn. Süleyman Tapsız’a ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mevlüt Kuntoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285