banner358

KMÜ Yabancı Uyruklu Öğrencileri Ağırlıyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan "Uluslararası Öğrencilere Türkçe Öğretimi" protokolü meyvelerini vermeye başladı.

KMÜ Yabancı Uyruklu Öğrencileri Ağırlıyor

Protokol kapsamında Kosova, Cezayir, Mısır, Azerbaycan ve İran gibi farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrenciler KMÜ’ye ulaştı. Ziyaretin ilk gününde KMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner ile yemekte buluşan öğrenciler tanışma toplantısının ardından üniversiteyi gezerek KMÜ hakkında fikir edindiler.

Öğrenciler ikinci gün etkinliklerinde ise Ney Sanatçısı Osman Gözel’den ney yapımı ve ney sanatı ile ilgili bilgi alarak uygulamalara katıldılar. Atölyede keyifli bir zaman geçiren öğrenciler daha sonra konsere katıldılar.

Üç hafta sürecek olan Yaz Okulu süresince Türkçe eğitimlerinin yanı sıra üniversitenin çeşitli birimlerinde atölye çalışmalarında yer alacak öğrenciler aynı zamanda gerek Karaman’da gerekse şehir dışında gezilerle bölgeyi tanıma imkânı bulacaklar.

Öğrenciler, Türkçe Yaz Okulu eğitim döneminin ardından Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret edecek ve İstanbul’da çeşitli etkinliklere katılarak Türkiye'den ayrılacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285