KMÜ’de Olimpiyat Oyunlari Kosusu Yapildi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Yöneticiligi Bölümü ögrencileri tarafindan, spor tarihi ve olimpizm dersi kapsaminda düzenlenen “Geçmisten Günümüze Olimpiyat Oyunlari Günleri” basladi.

KMÜ’de Olimpiyat Oyunlari Kosusu Yapildi
banner308

Olimpiyat Oyunlari Günleri çerçevesinde Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu’nda ögrenim gören toplam 90 ögrenci Üniversitenin Yunus Emre Yerleskesi’nde olimpiyat kosusuna katildi. KMÜ’lü ögrenciler Yeni Giris Kapisindan baslayan kosuda yaklasik 2,5 kilometrelik bir mesafe kat ederek yarismayi BESYO Spor Salonu’nda noktaladilar.
Olimpiyat kosusunda erkekler kategorisinde birinciligi Ali Mansuroglu elde ederken, Mesut Ogurlu ikinci ve Resul Örgen üçüncü oldu. Kizlar kategorisinde ise Figen Asik birincilik ipini gögüsledi. Aysegül Çelik ikinci ve Çigdem Senal üçüncü sirada yer aldi.
Dersin sorumlu ögretim üyesi Yrd. Doç. Dr Murat Tekin yaptigi açiklamada geçmiste yapilan olimpiyat oyunlari ile modern zamanda yapilan olimpiyat oyunlari arasinda bir köprü olusturmak için bu etkinligi düzenlediklerini belirterek ”Sporun bir tutku, bir zindelik, bir basari ve bir rekabet gücü oldugunu ortaya çikarmak çabasi içindeyiz.“ dedi.
Olimpiyat Oyunlari Günleri’nin ikinci etkinligi 7 Mayis Sali günü saat 12.30–16.00 arasinda gerçeklestirilecek olan ögrenci poster sunumlari olacak.
Olimpiyat Oyunlari Günleri’nde son olarak 13 Mayis 2013 Pazartesi günü saat 13.30’da söylesi yer alacak. Milli sporcular Nur Tatar ve Taha Akgül’ün konuk olacagi, “Olimpiyatlar ve Basarinin Sirri” konulu söylesi, KMÜ IIBF Karamanoglu Mehmetbey Konferans Salonunda gerçeklestirilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285