KMÜ’de Sarikamis Harekâtinin Yüzüncü Yili Anildi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sarikamis Harekâtinin yüzüncü yili ‘Sarikamis Oratoryosu’ ile anildi.

 KMÜ’de Sarikamis Harekâtinin Yüzüncü Yili Anildi

KMÜ Ata Ögrenci Toplulugu ile Sinema ve Tiyatro Ögrenci Toplulugunun birlikte düzenledigi program, 30 Aralik günü Saglik Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçeklestirildi. Etkinlige akademik ve idari personelin yani sira çok sayida ögrenci katildi.

“Sarikamis, Türk’ün basarisizligi degil, dogaya karsi talihsizligidir”
Saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasi ile baslayan etkinlikte KMÜ Ata Ögrenci Toplulugu Baskani Mesut Kiliç, “Biz Türk gençleri olarak her zaman geçmisimizle övünmüsüzdür. Sarikamis Harekâti Türk’ün düsmana karsi yenilgisi degil, dogaya karsi talihsizligidir. Bizler Türk gençleri olarak Sarikamis Harekâti’ni talihsizlik, Enver Pasa’yi da büyük Türk komutani olarak görmekteyiz. Bu vesileyle gözünü kirpmadan sehit olan sanli Türk askerlerini saygi ve dua ile yâd ediyoruz.” seklinde konustu.
KMÜ Sinema ve Tiyatro Ögrenci Toplulugu Baskani Nurdagül Karaosmanoglu’nun sunumlari ile gerçeklestirilen etkinlikte önce siirler ve türküler okundu.
KMÜ ögrencisi Sibel Tikir’in okudugu “Sarikamis’ta O Gece” siirinin ardindan, ögrenci Serhat Bozan’in baglamasi ve söyledigi Sarikamis türküsüne Ümit Özdogru, Sarikamis siiri ile eslik etti. Ögrenci Saliha Sari da “Sehit Mektubu: Görülmüstür” siiri ile salona duygusal anlar yasatti.
Sarikamis Oratoryosu’nun ardindan KMÜ Ögrenci Topluluklarinin düzenledigi anma programi sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285