banner339

Kmü’den Yabanci Uyruklu Ögrencilere Egitim Firsati

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi`ne (KMÜ) Makedonya, Fas, Senegal, Kirgizistan, Türkmenistan ve Bulgaristan`dan gelen 9 yabanci uyruklu ögrencinin kayit yaptirdigi bildirildi.

Kmü’den Yabanci Uyruklu Ögrencilere Egitim Firsati

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, yaptigi yazili açiklamada, yabanci uyruklu ögrencilerin KMÜ'yü tercih etmelerinden memnun olduklarini belirtti.
Ögrencilere, üniversitede en verimli egitim olanaklarinin sunulmasi konusunda hassasiyetle programlar olusturuldugunu vurgulayan Gökmen, Üniversite olarak konaklama ve egitim masraflarina da destek vereceklerini bildirdi.
YÖK Baskani Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'in, "Eger bir Üniversite egitimde rekabet edebiliyor, dis dünyadan ögrenci alabiliyorsa o üniversitenin dünyada yeri vardir" sözlerine ve bu konuya verdigi destege dikkati çeken Gökmen, yabanci uyruklu ögrencileri en iyi sekilde misafir edileceklerini kaydetti.
Bu yil KMÜ'ye basvuran 13 yabanci uyruklu ögrenci arasindan, basvuru sartlari niteliklerine sahip olan 9 ögrencinin kayit hakki kazandigi, 2011–2012 egitim-ögretim yilindan itibaren mezun olana kadar Karaman'a konuk olacak olan yabanci uyruklu ögrencilerin, Kamu Yönetimi, Isletme, Iktisat, Türk Dili ve Edebiyati, Tarih ve Çocuk Gelisimi Bölümlerinde ögrenimlerini sürdürecegi ögrenildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285