banner329

Konuk; “Bayram Buruklugu Yasatmayacagiz”

Kurban Bayrami dolayisiyla mesaj yayinlayan AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Baskani Recep Konuk, vatan ugruna sehitlik makamina ugurladigimiz gencecik fidanlarimizin atesinin hepimizin can evini yaktigini söyledi. Konuk, “Can evimizde kor atesle idrak ettigimiz bu bayramda, bir süredir yasadigimiz aci iklimin ülkemizin üzerinden tamamen dagilmasi ve bir daha yasanmamasi en büyük temennimizdir” dedi.

Konuk; “Bayram Buruklugu Yasatmayacagiz”

AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Baskani Recep Konuk, Kurban Bayrami dolayisiyla yayinladigi kutlama mesajinda “Düstügü yeri yakan atesin, hüznün ve acinin elbette tarifi de telafisi de mümkün degildir” diyerek, ancak bir olarak, birlik olarak, daha çok yardimlasarak ve daha çok paylasarak yasanan acilari hafifletmenin mümkün oldugunu söyledi.
Konuk mesajini söyle sürdürdü;
“Bu bizim medeniyetimizin, bizim inanç iklimimizin en büyük özelligi, en kiymetli hasletidir. Ve o duygularin en üst seviyede yasandigi, tüm inananlarin birbirine karsi dostluk ve dayanisma duygularini elle, dille ya da kalben ifade ettigi, ulvi huzur ikliminin her köse ve bucaga yayildigi mübarek günleri ihtiva eden iki dini bayramimizdan biridir, idrak edecegimiz Kurban Bayrami. Bu Kurban Bayraminda bayram sicakliginin kendisine de ulasmasini bekleyen, yürek yangininin paylasilarak sogumasina ihtiyaci olan çok sayida kardesimiz var. Sehit evlerinde yanan, yanmaya devam eden yürekler var. Bizim inanç iklimimizde Bayramlar, daha çok dayanisma göstererek ve daha çok yardimlasarak yoklugun hüznünü yok etmek kadar, acilari da paylasma vesilesidir. Bizim dinimizde, Bayramlarda inananlarin mutluluk kaynagi, bayramin rahmet ve bereketinin, bayramin verdigi mutluluk ve huzurun sadece kendi hanelerinde yasanmasindan ibaret degildir. Bizim inancimiz; yardimlasma, paylasma ve dayanisma ile bayramlarin rahmet ve bereketini, huzurunu kendi çevrelerinden baslayarak herkese ulastirmayi ve mutlu ederek mutlulugunu arttirmayi, emreder inananlara. Bizim medeniyetimizin ve bizim milletimizin Bayramlarda en üst seviyede yasadigi hosgörü, dayanisma, paylasma, yardimlasma ve kardeslik duygulari bu manevi iklimin özelligidir ve bu hasletler dirligin, birligin ve kardesligin de anahtaridir. Manevi iklimi yasadigimiz bu Kurban Bayraminda da bayramin rahmet ve bereketi herkese ulasacak ve bizim cografyamizda, bizim milletimiz hiçbir kardesinin bayram buruklugu yasamasina müsaade etmeyecektir. Kurban Bayrami vesilesiyle tüm ülkeye yayacagimiz bu iklim aci, hüzün, burukluk ve kederleri hafifletecek, bir birimize daha siki sarilmamiza vesile olacaktir” diyen Konuk, mesajini su sözleriyle tamamladi;
“Belki bu Kurban Bayraminda, kimimiz imkânlari elvermedigi için kurban ibadetini yerine getirememenin, kardeslerine gönüllerince ve diledikleri kadar yardim edememenin de buruklugunu yasayacak. Ancak, bayramin verdigi cosku, bayramlarda yasanan dayanisma, bayramlarin yaydigi ulvi hava, o burukluk ve kederlere de çare olacaktir. Bizim taze ve kabuk baglamis yürek yaralarindan bu bayramda ve bu bayram vesilesiyle çikardigimiz ders, çok üretmek, ülkemizi karanlik ellerin oyun alani olmaktan çikarmak için birbirimize omuz vermek, refah ve huzur iklimini yeniden ve daha güçlü sekilde tesis etmektir. Kurban Bayramini bu duygularla idrak ederken, acilarini yüreklerimizde yasadigimiz sehitlerimizin gözü yasli emanetlerine de Bayramin huzurunu ve bereketini ulastirmanin, dualarimizin baskösesinde sehitlerimize ve onlarin ailelerine yer vermemiz gerektiginin kardeslik hukukunun geregi oldugunu hatirlatiyorum. Kimsenin bayramlari boynu bükük ve hüzünlü geçirmemesi, hiçbir anne ve babanin yoklukla içinin burkulmadigi, hiçbir evladin gönlü kirik sekilde bayrami karsilamadigi “yoksullugu yok etmis” bir Türkiye için gösterdigimiz gayretten asla geri atmayacagimizi, daha iyisini yapma, daha çok üretme, daha çok haneyi zenginlikle bulusturma konusundaki sarsilmaz irade ve kararliligimizin ilânihaye sürecegine inaniyorum. Bu topraklarda bir ve bütün olarak yasadigimiz bayram coskusu ve mutlulugunu gösterdikleri kahramanliga borçlu oldugumuz aziz sehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet dualariyla aniyorum. Tüm hemserilerimin, üretici ortaklarimizin, bütün çiftçilerimizin, aziz milletimizin ve tüm inananlarin mübarek Kurban Bayramini tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayirlara vesile olmasini dilerim”dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285