banner329

Konya Gazeteciler Cemiyetinden BYEGM’ye Ziyaret

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü görevine atanan Abdurrahman Fidancı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Konya Gazeteciler Cemiyetinden BYEGM’ye Ziyaret

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü görevine atanan Abdurrahman Fidancı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette konuşan Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Fidancı’ya yeni görevinde başarılar dileyerek, Konya’da yerel basının faaliyetleri ve sorunlarıyla ilgili görüşlerini aktardı. Konya Gazeteciler Cemiyetinin projeleri hakkında da bilgi veren Özdemir, yerel basının güçlendirilmesi ve sorunlarının çözümü noktasında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirmeyi planladıkları “Yerel Medya Şurası” nın Konya’da düzenlenmesi için gayret gösterdiklerini ve konuda çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Özdemir, paydaş olarak BYEGM’yi de işbirliğine davet etti.

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı ise konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, basına yönelik tüm projelerde işbirliğine her zaman açık olduklarını söyledi. BYEGM’nin kuruluş gayesinin yurtiçi ve yurtdışı enformasyonun yanı sıra, yerel medyanın güçlendirilmesi olduğunun altını çizen Fidancı, bu kapsamda basın mensuplarına yönelik; eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, gazeteci değişim programları ve basın özendirme yarışmalarının düzenlendiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285