Kuntoğlu “Kurumlarında Yöneticilik Yapan Bizlerin Yerinde Yarın Sizler Olacaksınız”

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu merkez ve ilçelerdeki ortaöğretim kurumlarının öğrenci meclis başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kuntoğlu “Kurumlarında Yöneticilik Yapan Bizlerin Yerinde Yarın Sizler Olacaksınız”

Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleşen programa Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Başmüfettişi Macit Altun, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan, milli eğitim şube müdürleri ve öğrenci meclis başkanları katıldı.
Demokrasi kültürünü yerleştirmek ve yönetim tecrübesi oluşturmak için okul temsilcileriyle buluşulduğunu belirten Kuntoğlu “2023, 2053 ve 2071 yıllarına yön verecek gençler olarak Milli Eğitim Bakanlığımız sizleri çok önemsiyor. Kurumlarında yöneticilik yapan bizlerin yerinde yarın sizler olacaksınız. Yakın zamanda yapılacak yerel seçimlere ilişkin çalışmalara şahit olduğunuz gibi sizler de okullarınızda vaatlerinizi sunarak öğrencilerin daha iyi temsil edilmesi için seçimler yaptınız ve okul temsilcisi seçilerek burada bulunuyorsunuz. Bu görev sizlere; ülkesine, milletine gelebilecek en ufak bir sıkıntıda ilk harekete geçecek bir misyonu da yüklüyor. İnsanlık onurundan taviz vermediğimiz sürece her daim güçlü oluruz. Bizlerin tarihi süreç içerisinde sıkıntılar yaşadığı dönemler olmuş fakat yıkılmamış, yok olmamışız. Maddi sıkıntıların, yoklukların yaşandığı dönemlerde dahi değerlerimizden, insanlık onurundan taviz vermediğimiz sürece biz her daim güçlü oluruz. Sizlerin de bu noktada duyarlılığı korumanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda güzel sözle iletişim kurmayı, dili güzelleştirmeyi ihmal edemeyiz. Gönül mimarlarımızdan Yunus Emre’nin ‘Söz ola kese savaşı/ Söz ola kestire başı’ deyişini unutmayın. Anne babanızın hakkından sonra büyüklerinizin hakkını gözetin. Her canlıya saygıyı ihmal etmeyin gençler. Saygınız kadar, gösterdiğiniz sevgi kadar karşılık bulursunuz.Öz denetimle kendinizi disipline edin”dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Başmüfettişi Macit Altun öğrencilere hitap ederek “Devlet kurumları halka hizmet için var. Bizler işlerin nasıl yürüdüğüne dair görev yürütüyoruz, kontrollerde bulunuyoruz. Fakat asıl olması gereken öz denetimle kişinin kendisini disipline ederek planlı çalışması, hedeflerini belirlemesi ve emin adımlarla yoluna yürümesidir. Aksi durumda telafisi mümkün olmayan israflar ortaya çıkabilir. Başarılı kişilerin hayatına baktığınızda ortada mutlaka planlı bir çalışma vardır. Bir diğer husus da başkasının fikrine önem vermektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285