Kâzimkarabekir Pasa129 Yasinda

Kurtulus savasimizin en önemli kahramanlarindan olan Kazim Karabekir Pasa dogumunun 129. yili nedeniyle dogum yeri olan Kâzimkarabekir ilçesinde çesitli etkinliklerle aniliyor.

Kâzimkarabekir Pasa129 Yasinda

Belediye ve kaymakamlik tarafindan organize edilen kutlamalar 27–29 Temmuz tarihleri arasinda yapilacak. Katlamalar çerçevesinde 27 Temmuz Çarsamba günü Haci Baba dagina yürüyüs yapildi. Avcilar Aticilar Trap yarismalari düzenlendi.
28 Temmuz Persembe günü ise saat 10.00’da Kâzimkarabekir Pasa’nin anitina çelenk konulup, saygi durusunda bulunulacak ve Istiklal marsimiz okunacak.
Protokol konusmalarinin ardindan Doç. Dr. Dursun Gök tarafindan Kazim Karabekir Pasa’nin iktisadi görüsleri konusunda bilgiler verilecek. Etkinlikler folklor gösterileri, halat çekme, karpuz yeme, esek yarisi, bisiklet yarisi gibi çesitli yarismalarla devam edecek. Etkinlikler yarismalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve Doç. Dr. Tahsin Samur’un açtigi kitap ve resim sergisi ve muhtarliklara ait çadirlarin ziyaretiyle devam edecek.
Kutlamalarin son günü olan 29 Temmuz Cuma günü Kâzimkarabekir Pasa ve ebediyete intikal etmis sehitler için Mevlidi Serif okutulacak. Ilçede aksam saatlerinde ise Tugba Karakus ve Latif Dogan sahne alarak ilçede gurbetçilerin de katilimi ile konser verilecek.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285