Larende Birlik Kooperatifi, Bakan Ziya Selçuk'tan Sözü Aldı | Artık okul servisleri...

Karaman Larende Birlik Kooperatifi Yönetim Kurulu, okul taşımacılığı alanında yaşadıkları problemlere çözüm getirilebilmesi adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a sorunlarını iletti.

Larende Birlik Kooperatifi, Bakan Ziya Selçuk'tan Sözü Aldı | Artık okul servisleri...

Karaman Larende Birlik Kooperatifi Başkanı Başaran Ceylan haber sitemize yapmış olduğu açıklamada, "Belediye mücavir alanı dışındaki okullara servis taşımacılığının yasak olmasından dolayı yaşanılan problemlere çözüm getirmek adına atılan adımlar Türkiye'de uygulanamıyor. Bu kapsamda 15 Kasım 2019 tarihinde çıkan yönetmelikte D4 belgesi almak şartıyla artık mücavir alanı dışındaki okullarada servisler taşımacılık hizmeti sunabilecek. Fakat başvuruların Türkiye'de Karaman'ında içerisinde bulunduğu birkaç il ve başvuru sayısının az olmasından dolayı okul servislerinin D4 belgesi alabilmesi için bazı engeller ortaya çıkıyor. Bu engelleri aşabilmek ve hizmet alanımızı genişletebilmek adına bugün Karamanımızı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a konuyu bizzat ilettik. Bakanımızdan ise konuyla ilgileneceğine dair sözü aldık. İnşAllah bu sorun çözülür ve bizlerde halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için çalışırız." ifadelerinde bulundu.

İkilinin görüşmesi Larende Birlik Kooperatifi Başkanı Başaran Ceylan'ın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çiçek takdim etmesiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285