Mali Müşavirler Odası Başkanı Koltuğunu Çocuklara Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak ilimiz Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanlığını devralan 7. sınıf öğrencisi Aslı Yağmur Alan, mali müşavirlerin sorunlarına çözüm için destek istedi.

Mali Müşavirler Odası Başkanı Koltuğunu Çocuklara Devretti

23 Nisan münasebetiyle odayı ziyaret eden İstiklal Ortaokulundan bir gurup öğrenci, oda başkanı Umut Aydın'dan çalışmalar hakkında bilgiler alarak başkan koltuğuna oturdu.  Ziyarette konuşan Aydın, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayarak koltuğu Alan'a devretti.  Mali müşavirlerin devlet ile mükellefler arasında köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Alan, " Ülkemizin zengin ve dünyada söz sahibi olması gerekiyor. Bu sebeple Mali Müşavirler devlet ile mükellefler arasında köprü vazifesi görerek mükelleflerimizin vergisini zamanında devlete ödemesini sağlayan çok önemli bir meslektir. Ayrıca dünyada en önemli mesleklerden olan denetim mesleği ile Mali Müşavirlerin desteği alanındadır. Birçok sektörde olan katma değer vergisinde düzenlemeler yapılması lazım. Müjbir sebep istiyoruz. Hastalık ve özel günler için zorunlu sebep kolaylığı istiyoruz. Bu kadar yoğun çalışma temposunda sağlıkta yıpranma payı verilmesi gerekiyor. Mali müşavirlerin aileleriyle birlikte gerçek anlamda mali tatil yapabilmeleri gerekmektedir. Tahsilat sorunlarının çözülmesi önemli." dedi.
Minik Aslı Aslı Yağmur Alan’ın konuşmasının ardından söz alan ilimiz Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Umut Aydın “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin öncelikle vatana ve millete özetle mesleğimize sahip çıkarak nesilden nesile sağlıklı, mutlu, inançlı, huzurlu ve mutlu yarınları olsun. Bu özel günün anısına koltuğumuzu bir kız çocuğuna devretmek mutluluk verici. İnşallah ileride bu mesleği layığı ile icra edecek bir birey olur. 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerini kullandı. Haber:Merve Ceylan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285