banner329

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Ödemesi Destegi fark Icmalleri Askida

2012 üretim sezonu Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destegi ile ilgili çiftçi detayindaki fark icmalleri askiya çikartildi.

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Ödemesi Destegi fark Icmalleri Askida

Konu ile ilgili bir açiklama yapan Il Gida, Tarim ve Hayvancilik Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki “Teblig’e göre müracaat takvimi 29.3.2013 günü mesai saati bitimine uzatilmisti. Buna göre; 29 Mart 2013 tarihine kadar Karaman Ili Merkez Ilçeye ait Köy ve Beldelerden müracaat eden çiftçilerimiz ile ilgili bilgiler Il Müdürlügümüz tarafindan Bakanligimiz Çiftçi Kayit Sistemi’ne aktarilmistir. Bu bilgilere göre her köy için hak edislerine esas teskil edecek Çiftçi Detayindaki fark Icmaller(icmal-1) 16-26 Nisan 2013 tarihleri arasinda kendi Köyünde/Mahallesinde, Il Müdürlügümüz ve Merkez Ziraat Odasi Baskanliginda olmak üzere 10 (on) gün askiya çikartilmistir. Çiftçilerimizin öncelikle aski belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadigini, T.C. Kimlik Numaralari, Destege Tabi Alan Toplamlari (da) ve Toplam Destekleme Miktarlarini (TL) kontrol etmeleri gerekmektedir. Maddi hatalara iliskin olarak yazili itirazlar askida kalma süresi zarfinda 10 (on) gün içerisinde Il Müdürlügümüze yapilacaktir.” dedi.
Itiraz olmadigi takdirde icmallerin kesinlik kazanacagini ifade eden Öztiryaki, çiftçilerin magdur olmamalari için aski belgelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektigini, aksi takdirde aski süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler dogru kabul edilecegini, daha sonra yapilacak itirazlarin degerlendirmeye alinmayacagini ve herhangi bir hak dogurmayacagini sözlerine ilave etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285