Melek Hatun Anaokulundan Yer Gök Şanlı Bayrağımız Sergisi

Melek Hatun Anaokulunun, öğretmen, öğrenci ve velileriyle birlikte yürütmüş olduğu Yer Gök Şanlı Bayrağımız projesi kapsamında günlük kullanılan malzemelerle oluşturulan Türk bayrağı sergisi Hatuniye Medresesinde açıldı.

Melek Hatun Anaokulundan Yer Gök Şanlı Bayrağımız Sergisi

Serginin açılışına, Vali Fahri Meral, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, daire amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini minik öğrencilerle birlikte kesen Vali Fahri Meral ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu öğrenciler ile veliler tarafından yapılan ve birbirinden güzel modellerden oluşan Türk bayrağı sergisini gezerek Okul Müdürü Ömer Bilgiç’ten bilgiler aldı.

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ömer Bilgiç, “Yer Gök Şanlı Bayrağımız projesi kapsamında düğme, pipet, ip gibi günlük kullanılan malzemelerle öğretmen, öğrenci ve velilerin iş birliği ile bayrağımızı oluşturarak sergimizi açtık. Projemizin amacı çocuklarımıza küçük yaşta vatan, bayrak sevgisini ve milli değerlerimizi aşılamaktır” dedi.

Serginin gezilmesinin ardından minik öğrenciler davetlilere İstiklal Marşı’mızın on kıtasını hep birlikte okurken öğrencilerin performansı misafirlerden tam not aldı.

Program, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye´nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında şehit olan askerlerimiz için yapılan dua ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285