Meral “Ekonomiyi Ayakta Tutacak Eğitim Kurumu, Mesleki Eğitimdir”

Vali Fahri Meral İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt ile birlikte Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Meral “Ekonomiyi Ayakta Tutacak Eğitim Kurumu, Mesleki Eğitimdir”

Okul aile birliği üyeleri ve muhtarların hazır bulunduğu ziyarette, Vali Meral okulda yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Mustafa Selçuk’tan bilgi aldıktan sonra öğretmenlerle bir süre sohbet etti.
Değişen dünya ve hızlı bir şekilde gelişen teknolojiyle birlikte, ihtiyaçlarında her geçen gün değiştiğine dikkat çeken Vali Fahri Meral yaptığı açıklama da: “Bizler değişen dünyaya ve gelişen teknolojiye göre öğrencilerimizi yarınlara hazırlamalıyız. Bizim amacımız ülkemizin gelişmesi ve kalkınması açısından büyük katkı sağlayacak mesleki ve teknik eğitimi, iyileştirmektir. Sağlamış olduğumuz desteklerle birlikte öğrencilerimiz kalifiyeli elemanlar olarak iş dünyasında yerini alabilecekler. Ekonomiyi ayakta tutacak eğitim kurumu, mesleki eğitimdir. Mesleki ve teknik eğitim; kalkınmanın hızlandırılması, istihdamın artırılması ve ülkenin rekabet gücünün yükseltilmesi bakımından büyük öneme sahiptir” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285