banner358

Merhum Abdullah Tayyar İçin Mevlid-i Şerif

Merhum Abdullah Tayyar ölümünün 14. yılında okutulacak dualarla anılacak.

Merhum Abdullah Tayyar İçin Mevlid-i Şerif

İlimizin sevilen, sayılan aileleri arasında yer alan Tayyar Ailesi’nin büyüğü, kanaat önderi, iş adamı merhum Abdullah Tayyar anısına ailesi tarafından 07 Aralık 2018 Cuma günü Mevlid-i Şerif düzenlenecek.
Modern Bisküvi, Tayyar Ailesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “KARSA Bisküvinin kurucusu, çok değerli babamız Abdullah Tayyar’ı aramızdan ayrılışının 14. yılında özlemle anıyoruz. 07 Aralık 2018 Cuma günü Aktekke, Arapoğlu, Dikbasan, Şabaniye ve İmam-ı Azam Camilerinde Cuma namazı öncesinde okunacak Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif’e tüm sevenlerini bekliyoruz” ifadelerine yer aldı. 
Abdullah Tayyar Kimdir? 
Karaman’ın sanayileşmesine ilk harcı koyan ve ülkemiz bisküvi sektörünün öncülerinden olan merhum Abdullah Tayyar 9 Mart 1951 tarihinde Konya’ya bağlı Hadim ilçesinde doğmuştur. Hayatı boyunca devam ettiği mücadelede ülkesini ve milletini ön planda tutmuş, çalışkan kişiliği ile de hep örnek bir lider olmuştur. Üst seviyede mücadele ve başarı odaklı bir karaktere sahip olan Abdullah Tayyar 1970’li yıllarda Karaman’a gelerek ticarete başladı. Bilahare 20 kişinin çalıştığı mütevazı bir imalathane ile gofret üretimine başladı. Çok geçmeden bugün mevcut olan organize sanayi bölgesine gelerek daha büyük kapasiteli Karsa Bisküvi’yi büyük bir azim, cesaret ve fedakârlıklarla kurmuş ve kısa sürede sektörde söz sahibi bir firma haline getirmiştir. Bugün yaklaşık 3000 çalışanının Karaman ve Ülkemiz ekonomisine ciddi değerler kattığı bir gelişim hamlesinin mimarı olan Abdullah Tayyar 2004 yılının aralık ayında ebedi aleme göçmüş ve gerçek âleme giderken, arkasında kenetlenmiş büyük bir aile ve mücadeleci bir ruh bırakmıştır. İş hayatında göstermiş olduğu üstün hizmet ve başarının eğitim alanında da olduğunu göstermek ve isminin ebedileşmesi için, kardeşi Vehbi Tayyar ile oğlu İsmail Tayyar ülkemize ve milletimize layık olacak çok fonksiyonlu ve modern bir okul yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamışlardır. Haber: Senem YAVUZASLAN MEMİŞ


 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285