banner329

Mevka Bilgilendirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ HİBE PROGRAMI II kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan ‘’ZAMAN KUMBARASI’’ projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.

Mevka Bilgilendirdi

Projenin ana hedefi; kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla Karaman ilindeki gündelikçilerin ( tarım, çocuk/yaşlı bakımı, apartman hizmetleri, temizlik hizmetleri, hamallık, bahçıvanlık, vs.) bilgilendirilmesi ve yerelden ulusala mantığıyla Türkiye’de kayıtlı çalışmayı teşvik etmektir. Bu ana hedef doğrultusunda gerçekleştirilecek olan farkındalık çalışmaları kapsamında, ilk faaliyet olarak Ekim ayında projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen açılış toplantısının ardından ilk panel muhtarlara ve din görevlilerine, ikinci panel de gündelikçilere yönelik olarak gerçekleştirilmişti. Projenin ilk iki semineri de meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak “Kayıtlı İstihdamı Öğreniyorum, Geleceğimi Güvenli Planlıyorum” adı altında 22-23 Şubat 2017 tarihlerinde iki gün boyunca Karaman Kent Otel’de gerçekleştirildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. İclal Çöğürcü seminerlerin moderatörlüğünü üstlenirken, ilk gün SGK Karaman İl Müdürlüğünden Ömer Çelebi, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğünden Hüseyin Hızlı ve Özkan Kılıçaslan da öğrencilere kayıt dışı istihdamla ilgili bilgi verdiler. 23 Şubat 2017 tarihinde yani ikinci gün yine meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak ikinci bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. Bu seminerde de SGK Karaman İl Müdürlüğünden Sosyal Güvenlik Denetmeni Ömer Çelebi, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Metin Akgül ve İş ve Meslek Danışmanı Emine Türedi öğrencilere kayıt dışı istihdamla ilgili bilgi verdiler.

Seminerler öğle yemeğinin ardından soru-cevap bölümüyle devam etti ve katılımcılara teşekkür sertifikası sunulmasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285