MEVKA, Down Sendromlu Meleklerle Yönetim Kurulu Toplantisi Yapti

Mevka, 2014-2023 Bölge Planinin en önemli eksenlerinden birisi ‘Insana Yatirim: Bilgi Ve Becerilerini Sürekli Yenileyen, Birlikte Hareket Edebilen, Saglikli Bireyler’ için 2016 Yilinin Ilk Yönetim Kurulu Toplantisini Down Sendromlu melek insanlarla yapti.

MEVKA, Down Sendromlu Meleklerle Yönetim Kurulu Toplantisi Yapti

Mevlana Kalkinma Ajansi 2016 yili Ocak ayi olagan Yönetim Kurulu Toplantisi Down Sendromlu çocuklarin yaninda olmak için Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Egitim ve Spor Kulübü Dernegin (Konya Down Cafe de) yapildi. Toplantiya Mevka Yönetim Kurulu Baskani Karaman Valisi Murat Koca, Yönetim Kurulu Baskan Vekili Konya Valisi Muammer Erol Yönetim Kurulu üyesi Konya Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Akyürek, Yönetim Kurulu Üyesi Konya Sanayi Odasi Baskani Sayin Memis Kütükçü ve MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman katilimiyla gerçeklesti.
Toplantida MEVKA Yönetim Kuruluna Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Egitim ve Spor Kulübü Dernegi kurucularindan Yasemin Devecioglu, yapmis olduklari çalismalarla ilgili bilgi verdi.
Yasemin Devecioglu sözlerine “2015 Ekim ayinda açmis oldugumuz mekânin açilisina katilan Konya Valisi Muammer Erol ve diger protokol üyelerine bu hizmeti vermemizde desteklerini esirgemedikleri için tesekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Kafenin kurulma amacinin kar amaçli olmadigini, kafede zihinsel engelli ve Down Sendromlu çocuklarin sosyal hayata kazandirmanin bir parçasi oldugunu, burada egitim alan gençlerin diger kurumlarda da çalisabileceklerini söyledi. Kafenin kurulmasinda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi’nin destegiyle açildigini çalisan ögrencilerin maasini ve SGK primlerinin belirli oranda desteklendigini ifade eden Yasemin Devecioglu MEVKA adina önemli bir toplantinin burada yapiliyor olmasindan büyük memnuniyet duyduklarini ifade ederek, bu toplantinin gerek farkindalik olusturmak gerekse manevi destek açisindan Down Sendromlu çocuklar için çok önemli oldugunu söyleyerek MEVKA Yönetim Kurulu Üyelerine tesekkürlerini sunduklarini ifade etmislerdir. Mevka Yönetim Kurulu Üyeleri de böyle bir mekanin hizmete girmesinde emegi geçenlere tesekkürlerini sunarak, bu tür faaliyetlere her zaman cani gönülden destekçisi olduklarini ve Gökcem Down Kafenin tüm Türkiye’ye örnek olmasini ifade etmislerdir. Daha sonrasinda ise toplantiya geçilerek ajansin gündem ve konulari karara baglandi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285