Mugla Gençlik Merkezi Ögrencileri Vali Kahraman’i Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Genel Müdürlügü Gençlik Hizmetleri Dairesi Baskanliginin, gençlerimizin ülkemiz tarihini, kültürünü ve dogasini tanimasi ve yeni arkadasliklar kurup deneyim kazanmalarini saglamak amaciyla 2005 yilinda baslattigi “Gençlik Merkezlerim Arasi Degisim Projesi” kapsaminda 2011 yili Gençlik Merkezleri Arasi Degisimi için Karaman ile Mugla ili eslesmisti

Mugla Gençlik Merkezi Ögrencileri Vali Kahraman’i Ziyaret Etti
Bu proje kapsaminda ilimize gelen Mugla Gençlik Merkezi’nden 20 kisilik kafile, 27 Haziran 2011 Pazartesi günü saat 12.00’de Karaman Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz baskanliginda, Mugla Genlik Merkezi Müdürü Zülfikar Türedi, Karaman Gençlik Merkezi Müdürü Abdurrahim Dinçer ve Karaman Gençlik Merkezi ögrencileriyle birlikte Vali Süleyman Kahraman’i makaminda ziyaret ettiler.
Vali Süleyman Kahraman Gençlik Merkezi ögrencilerinin gerçeklestirdigi ziyarette yaptigi konusmasinda; “Türkçe’nin Baskenti olan Karaman 4500 yillik geçmisi ve 734 yildir Türkçe’nin sorumlulugunu tasimaktadir. Karadag, Binbir Kilise, Çesmeli Kilise, Taskale, Hatuniye Medresesi, Ibrahim Bey Medresesi gibi tarihi ve turistik bir çok zenginligi olan bir ilimizdir Karaman. Hz. Mevlana’nin annesinin mezari Karaman’dadir, Hz. Yunus Emre’nin mezari Karaman’dadir. Sizler Karaman’i gezerek bu güzelliklere taniyarak önemli bir kazanç saglamis olacaksiniz. Sizin ziyaretinizle beraber Karaman ile Mugla arasinda gönül köprüsünü kurmus oluyoruz. Böyle ziyaretlerle farkli kültürle bir araya gelerek kaynasmakta ve kültürel zenginligimiz daha çok kisi tarafindan taninmis olmaktadir. Sizleri burada agirlamaktan son derece memnun oldugumuzu ifade ediyorum. Sizi her zaman ilimizde görmek isteriz. Sizler Mugla’ya gittiginizde Valimize, ailelerinize, Gençlik ve Spor Il Müdürümüze ve Muglali bütün vatandaslarimiza selamlarimizi iletin.” dedi.
Konusmalarin ardindan Mugla Gençlik Merkezi ögrencileri Mugla bacalarini gösteren bir tablo ve yöresel el örgüsünü Vali Süleyman Kahraman’a hediye ettiler. Ögrencilerin bu anlamli jestlerine tesekkür eden Vali Kahraman, Mugla Gençlik Merkezi Müdürü Abdurrahim Dinçer’e minyatürize edilmis Mader-i Mevlana kristali hediye etti.
Ögrencilerin ziyareti hatira fotografinin çekilmesiyle sona erdi.
Bir hafta süreyle Ilimizde konuk edecek oldugumuz Mugla Gençlik Merkezi ögrencilerinin Ilimiz merkez ve ilçelerdeki tarihi turistik yerleri gezecegi bilgi edinildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285