Muhasebe Haftası Kokteyli Düzenlendi

Mart ayının ilk haftası çeşitli etkinlikler kutlanan Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında bir kokteyl verildi. 

Muhasebe Haftası Kokteyli Düzenlendi

Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından oda binasında verilen kokteyle Defterdar Vekili Hacı Karayel, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Serdar Fındık, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Gökhan Alkan, oda yönetim kurulu, oda üyeleri ve stajyerler katıldı. Meslekte 25 yılı dolduran Abidin Tekinbay, Arif Köşşekoğlu, Fevzi Koçaklı ve Abdullah Altıner’e Karamanoğlu Mehmet Bey Minyatürü takdim edildi.
Konu hakkında bilgi veren Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı M. Umut Aydın “ Öncelikle son günlerde görevi başında hayatını kaybeden meslek şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve meslek camiamıza başsağlığı diliyorum. Meslek yasamızın 30.yılında; odalarımızın görüşü alınmadan sürekli getirilen mevzuat değişiklikleri ve alt yapısı oluşturulmadan yürürlüğe koyulan e- uygulamalar yüzünden moralsiz ve
motivasyonsuz, taleplerimize suskun kalınması ve son günlerdeki strese dayalı nedenlerle görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımızın olması nedeniyle haftamızı buruk kutluyoruz. Biz 210 üyesiyle ilimizin, 112 bin üyesiyle ülkemizin en büyük akademik örgütlerinden biriyiz. Örgüt olarak; maliyenin güçlenmesine katkı koymanın yanı sıra işletmelerimizin gelişmesinde yol gösterici olarak ülkemiz ekonomisinin gelişimi için çalışan, iş dünyasına bilgisiyle yön veren, ürettiği değeri toplumla paylaşan, ülkemizde vergi bilincinin oluşmasında önemli rol oynamanın yanında, başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yanı sıra bir çok kurum ve kuruluşa veri akışı sağlayan önemli bir mesleği icra ediyoruz. Dürüstlük, tarafsızlık, mesleki yeterlilik ve sır saklama ilkelerimiz; mesleğimiz onurumuzdur. Güçlü işletmeler güçlü Türkiye için mücadele eden meslektaşlarımıza hak ettikleri önemin verilerek taleplerinin bir an önce yerine getirilmesi dileğimle, bu onurlu bir o kadar zor ve zahmetli mesleğin icracıları meslektaşlarımın ve ailelerinin haftasını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Buradan devlet kurumlarımızın çok kıymetli temsilcilerine seslenmek istiyorum. Yukarıda da bahsettiğim ve sizlerinde malum olduğu üzere devletimizin esnaflarımızdan istediği neredeyse tüm veriler meslek mensuplarımız tarafından yapılmaktadır. Yeri geliyor bir memur gibi çalışıyoruz ve bunun karşılığında en üst hoşgörüyü sizlerden talep ediyoruz. Yine Odalarımızın güzide başkanları, bizler sizlerin tüm mesleki sırlarınıza vakıfız. Gerektiğinde kardeşiniz, arkadaşınız oluyoruz. Başınız hangi konuda sıkışsa bizleri yanı başınızda görüyorsunuz. Bizde bunu canı gönülden yapıyoruz. Lütfen en ufak aksilikte bizleri hedef tahtasına koymayın, tasarruf tedbirlerinizi ilk bizden başlatmayınız. Çok kıymetli meslektaşlarım. Umarım bir dahaki muhasebe haftamızda hepinizi sağlıklı, sıhhatli ve daha fazla moralli görmek temennilerimle katılımınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285