banner358

Muhtarlıklara Kadın Eli Değecek

29 Mart 2019 yapılacak olan yerel seçimlere 6 ay gibi bir süre kala, siyasilerden çok muhtarlıklarda aday sayıları şimdiden artmaya başladı.

Muhtarlıklara Kadın Eli Değecek

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan muhtarlık seçimlerinde sayıları az olan kadın muhtar adayları önümüzdeki seçimlerde şimdiden neredeyse her mahallede bir bayan aday, erkeklerle yarışacak dedirtiyor.

Bu vesile ile aday adayı olan bayanlar geçtiğimiz hafta içerisinde ilimiz Valisi Fahri Meral’i ziyaret ederek bir süre sohbette bulundular.

Ziyarette konuşan koordinatör Nurten Kılıç, “Her birimiz kendi mahallemizi güzelleştirmek süslemek için çalışacağız. Temizlik ve çevre düzenlemesi yapacağız. Bizler de yerel yönetimde karar mekanizması içinde olacağız. Nasıl olsa mahallelerin yarısını kadınlar oluşturuyor. Sosyal yaşamda erkek ve kadın ayrımı yapılmaksızın dayanışma içinde olacağız. Kadınların kendilerini geliştirebileceği birbirleriyle tanışabileceği, kendilerini ifade edebileceği, sanatsal kültürel ve sportif faaliyetleri yürütebilecekleri ve ürettikleri ürünleri değerlendirebilecekleri mekânların kurulmasına. Kadınlar arasında birlik ve beraberliği destek ve dayanışmayı sağlamaya. Park yollar caddeler ve tüm ortak mekânların temizlenmesine. Kaldırımların yaya yollarının cadde ve sokakların yaya geçişlerinin bebek arabalı kadınların yaşlıların engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri biçimde düzenlenmesine çalışacağız. Sokak hayvanları için gerekli önlemlerin alınması onlara korunak barınak sağlanması için çalışacağız.  Belediyemizin cenazelerde verdiği masa sandalye hizmetini düğünler için de isteyeceğiz. Mevcut yeşil alanların korunması ve daha çok yeşillendirilmesi için çaba harcayacağız.  Halkı bisiklete özendirilmesi için çalışacağız. Kadına şiddete karşı daha etkin önlem alınması için rehberlik hizmeti verilmesi için çalışacağız. Komşulaşmayı manevi ilişkileri imece usulü yardımlaşmayı unutulmuş geleneklerimizi tekrar yaşatacağız. Yapacağımız tüm bu çalışmalar için belediye ve halkımızdan destek istiyoruz. Çalışmalarımızda başarılı olabilmesi ve halkın duyarlı hale gelmesi için dayanışma ve destek içinde olacağımız çalışabileceğimiz takım arkadaşları istiyoruz. Tüm bu toplumsal sorunlarla mücadele için öncelikle kadın seçmenlerimizden destek oy bekliyoruz.” dedi.

Vali Meral’de girişimci kadınları her zaman desteklediklerini ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarete Gevher Hatun Mahallesi Muhtar Adayı Nurdan Çelik, Yunus Kent Mahallesi Muhtar Adayı Züleyha Kondu, Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Aynur Fidanboy, Valide Sultan Mahallesi Muhtar Adayı Keziban Şentürk, Başakşehir Mahallesi Muhtar Adayı Filiz Turhan Özkoç, Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi Muhtar Adayı Emel Başpınar, Mümine Hatun Mahallesi Muhtar Adayı Ayşegül Eğilmez, Mahmudiye Mahallesi Muhtar Adayı Şerife Delen Tangel, Külhan Mahallesi Muhtar Adayı Derya Hekimoğlu, Güldere Köyü Muhtar Adayı Candan Demir, Gülkaya Köyü Muhtar Adayı Zeynep Soyarı, Sekiçeşme Mahallesinde iki dönemdir muhtarlık görevini sürdüren Sefa Baldırlı katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285