banner339

Mutlu Engelli, Umutlu Aile Projesinin Açilis Toplantisi Yapildi

Mevlana Kalkinma Ajansi Sosyal Kalkinma Mali Destek Programi kapsaminda Rehberlik ve Arastirma Merkezi Müdürlügü`nün hazirladigi `Mutlu Engelli, Umutlu Aile` adli projenin açilis toplantisi yapildi.

Mutlu Engelli, Umutlu Aile Projesinin Açilis Toplantisi Yapildi

Mevlana Kalkinma Ajansi Sosyal Kalkinma Mali Destek Programi kapsaminda Rehberlik ve Arastirma Merkezi Müdürlügü'nün hazirladigi "Mutlu Engelli, Umutlu Aile" adli projenin açilis toplantisi yapildi. Gevher Hatun Anaokulu Toplanti Salonu'nda düzenlenen programa Vali Yardimcilari Latif Memis ve Bilal Ölmez, Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, Milli Egitim müdürlügü idarecileri, engelli aileleri ve proje yararlanicilari katildi.

Proje sahibi ve Arastirma Merkezi Müdürü Ertan Arici, amaçlarini, 'Karaman merkezde 5 isitme engelli, 5 görme engelli ve 10 zihinsel engelli toplam 20 ailenin egitimler yoluyla, kültürel, sosyal, hukuksal ve saglik konularinda farkindalik olusturulmasi, giriskenlik, örgütlenme ve sosyallesme bilincinin olusturulmasiyla engelli bireye sahip ailelerde yasam kalitesinin yükseltilmesine, iletisim becerilerinin artmasina ve sosyal hayata aktif olarak katilimina katkida bulunmak' seklinde açikladi. Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü, Halk Egitim Merkezi ve Aksam Sanat Okulu Müdürlügü'nün proje ortaklari oldugunu dile getirdi.

Programda konusma yapan Il Milli Egitim Sube Müdürü Mehmet Akif Duman, Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari, Mevlana Kalkinma Ajansi ve Merkezi Finans ve Ihale Birimi Baskanliklarinca Karaman'da kabul edilen proje sayisinin 62'ye yükseldigine dikkat çekti. Duman, "Ilimizde hazirlanan bu projelere desteklerinden dolayi basta Sayin Valimiz Süleyman Kahraman olmak üzere, Vali Yardimcimiz Sayin Latif Memis ve diger vali yardimcilarina, Il Milli Egitim Müdürümüz Sebahaddin Altun'a ve Müdürlügümüz Projeler Koordinasyon Ekibi'ne tesekkür ederim. " dedi.

Bir engelli annesi olan Hatice Erel ise konusmasinda yasadigi zorluklari dile getirdi. Erel, "Ilimizde böyle bir projenin gerçeklestirilmesi biz engelli ailelerini mutlu etmistir. " dedi. Proje tanitim filminin ardindan açilis kokteyli ile toplanti sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285