Nalıncılar Evi KMÜ’ye Kapılarını Açtı

Karaman Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl restore edilen Nalıncılar Evi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne üç yıllığına tahsis edildi.

Nalıncılar Evi KMÜ’ye Kapılarını Açtı

Şehrin farklı bölgelerindeki kültürel varlıkları aslına uygun şekilde restore ederek şehrimize kazandıran Karaman Belediyesi, Kale sınırları içerisinde yer alan Nalıncılar Evi’ni Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne tahsis etti. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrenci ve personelinin kültürel faaliyetleri ile üniversite bünyesindeki araştırma ve uygulama merkezlerinin çalışmalarını yürütmek üzere üç yıllığına üniversiteye devredildi.

Nalıncılar Evi’nin üniversiteye tahsisi, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül arasında 19 Eylül 2018 Çarşamba günü imzalanan protokol ile gerçekleşmiş oldu. Yapılan protokol ile Nalıncılar Evi’nin her türlü gideri, kullanım sırasında oluşacak bakım ve onarımları, güvenlik tedbirlerinin alınması, çalıştırılan personel ve masrafları üniversite tarafından karşılanacak.

Protokol ile ilgili detayları paylaşan KMÜ Rektörü Akgül, “Karaman Kalesi içerisinde yer alan Nalıncılar Evi, KMÜ öğrencileri ve personelinin kültürel faaliyetlerinde kullanılmak ve bünyesinde kurulan araştırma ve uygulama merkezlerinin faaliyetlerini yürütmek üzere Karaman Belediyesi tarafından 3 yıllığına üniversitemize tahsis edildi. Bu süreçte Nalıncılar Evi’nin her türlü ihtiyaçları üniversitemiz tarafından karşılanacak. Kültürel değerlere sahip çıkarak tarihimizin gelecek nesillere aktarılması için özveride bulunan Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür ediyor, her iki taraf içinde protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285