banner329

New Karaman Otel Basınla Buluştu

İlimiz Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi önüne yaptırılan ve geçtiğimiz aylar da açılarak hizmet veren New Karaman Otel sahipleri İbrahim Uysal ile Mustafa Yıldırım kahvaltılı bir basın toplantısında bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

New Karaman Otel Basınla Buluştu

Yapılan açıklma da; “Şirketimiz Alanözü İnşaat Şti. 2014 yılında Karaman’da kurulmuştur. Şirketimizin Karaman’daki faaliyet alanları New Karaman Otel ve bunun yanı sıra tarım sektörü üzerinedir. New Karaman Otel’de 51 kişiye istihdam sağlanmış olup, yatırımların devam etmesi ile bu sayı artış gösterecektir.
Şirketimizin Konya’daki faaliyet alanlarından biri de 10000 m2 kapalı alana sahip plastik saksı fabrikasıdır. Üretmiş olduğumuz saksılarımızı Hollanda başta olmak üzere Rusya , Bulgaristan, İsrail, Yunanistan, Belçika, Almanya , İngiltere Amerika, Kanada , Fransa, İsveç, Makedonya, İsviçre, Avusturya’ya ihracatı yapılmaktadır. Ayrıca yine aynı fabrikamızda yurtdışından gelen üretimi kendi şirketimize ait organik gübrelerimizi Türkiye’de 7 bölgedeki distribütörler aracılığı ile çiftçilerimiz ile buluşturuyoruz. Bu hizmetlerin yanı sıra eğitim alanında Konya ilimizde faaliyet gösteren bir adet kız öğrenci yurdumuz bulunmaktadır. Türkiye’deki yeni yatırımlar için AR-GE çalışmaları devam etmektedir. Konya’da 100 kişiye istihdam sağlanmış olup yatırımların devam etmesi ile bu sayı artış gösterecektir.
Yurtdışında 14 farklı kolda faaliyet gösteren bir şirketimiz mevcut olup, Avrupa’daki 5 farklı ülkede faaliyetlerimiz devam etmektedir. Avrupa’daki organik gübre sektöründe tek Türk yatırımcı şirket bizim şirketimizdir. Ayrıca farklı firmalar için fason üretim de yapılmaktadır.2020 yılı içindeki yatırım planları arasında Amerika ve Kanada’ya gübre ihracatı yapılması ile ilgili bir projemiz vardır ve faaliyete geçirilecektir. Bunların dışında Dünya çapında yapılması planlanan yatırımlar için AR-GE çalışmalarımız devem etmektedir. Yeni projelerimizi de hayata geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Bizleri kırmayarak programımıza katıldığınız için teşekkür eder, siz değerli misafirlerimizi otelimizde ağırlamaktan keyif duyduğumuzu bilmenizi isteriz” denildi.
New Karaman Otel Genel Müdürü İlker Gezer’de toplantının sonunda basın mensuplarını otelin değişik bölgelerini gezdirerek otel hakkında bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285