O Proje Final Yaptı

Kâzımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde uygulanmaya başlanılan "Kâzımkarabekir Ecdat Işığında Yürüyor" projesi nisan ayı ecdat büyüğü olan Tapduk Emre final programı icra edildi.

O Proje Final Yaptı

Ay  boyunca ilçedeki bütün okullarda Tapduk Emre ile ilgili programlar, panolar ve çalışmalar yapıldı. Final programı ise Piri Reis İlkokulu tarafından hazırlanarak sahnelendi.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda Tapduk Emre'nin hayatı, eserleri ile ilgili sunumlar yapıldı finalde öğrencilerimiz tarafından tiyatro sahnelendi.

Programda Konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit " Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı evlatlarımızın ecdadını tanıyan, onları rol model alan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla başlattığımız "Kazımkarabekir Ecdat Işığında Yürüyor" projemizin nisan ayı ecdat büyüğü olan Tapduk Emre ile ilgili Piri Reis İlkokulu'nca  hazırlanan final programında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Proje kapsamında bu toprakların yetiştirdiği değerleri her ay farklı bir isimle evlatlarımıza aktarma gayretindeyiz.

2022-2023 eğitim öğretim yılında Ekim ayında Yunus Emre, Kasım Ayında Mustafa Kemal Atatürk, Aralık ayında Mevlana, Ocak ayında Kazım Karabekir, Şubat ayında Piri Reis, Mart ayında İbn-i Sina, Nisan ayında Fatih Sultan Mehmet ve Mayıs ayında Karamanoğlu Mehmet Bey ecdat büyüklerimizle ilgili çalışmalar yaptık.

2023-2024 eğitim öğretim yılında ise Proje kapsamında; Ekim ayında Nasrettin Hoca, Kasım ayında Aşık Veysel, Aralık ayında Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ocak ayında Evliya Çelebi, Şubat ayında Mimar Sinan, Mart ayında  Mehmet Akif Ersoy, Nisan ayında Tapduk Emre, Mayıs ayında Kanuni Sultan Süleyman  bütün okullarımızda işlenecek.

Kazımkarabekir Ecdat Işığında Yürüyor projemizde bütün okullarımızda çalışmalar yürüten okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize, bugünkü programı hazırlayan Piri Reis İlkokulu idarecilerine, Elif Usul Şen öğretmenimize ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Mayıs Ayı ecdat büyüğümüz Kanuni Sultan Süleyman ile ilgili çalışmalarımız bütün okullarımızda devam etmektedir. "dedi.

İzleyiciler tarafından beğeni ile izlenilen program hazırlayanların tebrik edilmesi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284