banner358

Öğrenciler, 15 Temmuz’u 12D İle Yaşayacaklar 

Ülkemizin bekası için canlarını seve seve veren şehitlerimizi anmak ve 15 Temmuz Kalkışmasına ilişkin bilgiler vermek amacıyla 7-11 yaş grubundaki ilkokul öğrencilerine hazırlanan 12D kısa metrajlı filmi izletmeye yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında 15 Temmuz Çocukları projesi protokolünün imzaları atıldı.

Öğrenciler, 15 Temmuz’u 12D İle Yaşayacaklar 

İl Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu katıldı.

“15 Temmuz ülkemiz açısından unutulması ve unutturulmaması gereken önemli bir dönüm noktasıdır”

İmza töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “15 Temmuz Çocukları projesindeki amacımız şehitlerimizin ülkemize kazandırdığı maddi ve manevi değerler konusunda farkındalık oluşturmak ve 15 Temmuz Kalkışması ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak için İl Emniyet Müdürlüğümüz ile güzel ve anlamlı bir iş birliği protokolü imzalıyoruz. 15 Temmuz ülkemiz açısından unutulması ve unutturulmaması gereken önemli bir dönüm noktasıdır. 15 Temmuz’da yaşanılanların hatırlatılması noktasında ilkokul öğrencilerimiz için hazırlanan 12D kısa metrajlı film gösterime sunulacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“12D filmin gösterimi izlemeye elverişli özel donanımlı bir araçta yapılacak” 

Projeyle sosyal, ekonomik, kültürel vb. açıdan destek ihtiyacı olan çocukların tespiti yapılarak ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibata geçilip, proje sonunda tanıtım materyalleri, basın bültenleri ile öğrencilere ulaşılarak farkındalık oluşturmayı amaçladıklarının altını çizen İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, “Proje ile çocuklarımızın, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, eğitim ve öğretim hayatlarında başarı düzeylerini arttırmak,  milli birlik ve beraberliğin oluşturulmasına katkı sağlamak, derslerinde başarılı düşünce ve davranışları ile örnek oluşturabilecek, ailelerini etkileyebilecek, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 15 Temmuz Kalkışmasına ilişkin hazırlanan film, okulların bahçelerinde 12D film izlemeye elverişli özel donanımlı kamyonette izlettirilecek. Bir ay sürecek projeyle tanıtım filmi ilimizde öğrenim gören yaklaşık 5 bin öğrencinin izlemesi planlanmıştır. Çocuklarımıza 15 Temmuz ruhunun kazandırılması için bize fırsat tanıyan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ile İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun protokolü imzalaması ile program sona erdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285