Öğrencimizden Ulusal Başarı

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından lise öğrencilerine yönelik ülke çapında düzenlenen “Liseliler Destanı Yazıyor” şiir ve kompozisyon yarışmasında Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Emre Gümüş şiir dalında başarılı görülerek teşvik ödülü aldı.

Öğrencimizden Ulusal Başarı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde verildi. Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Emre Gümüş’ün teşvik ödülü eski Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç tarafından verildi.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin takdim edildiği törende, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı.

Yarışmanın konusunun “Türkiye’nin darbeler tarihi ve 15 Temmuz millî irade zaferi” olarak belirlenmiş olmasını, isabetli bir tercih olarak gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye değindi ve “Ülkenin en üst yöneticisi olarak şahsım, böyle bir darbe girişimini asla kabul edemezdim, kabul etmedim ve tüm devlet mekanizmalarını, darbecilere karşı koymak üzere harekete davet ettik. Milletin de bu davete cevap vererek ve feraset göstererek bu darbe teşebbüsü atlatılmıştır” şeklinde konuştu.

Şimdi de liseli öğrencilerin bu yarışma vesilesiyle 15 Temmuz destanını denemeye, şiire, hikâyeye dönüştürerek ebedileştirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Türkiye’nin darbeler ve muhtıralar döneminin ardından doğan, nispeten istikrarlı, müreffeh bir ortamda büyüyen sizlerin, bu tür durumlarda ne yapacağı sorusu, orta yaşın üzerindeki büyüklerinizin zihnini kurcalıyordu. 15 Temmuz gecesi gördük ki, bu milletin 7’den 70’e tüm fertleri, genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle, yeri ve saati geldiğinde, özlerindeki, mayalarındaki o kahramanlık ve cesaret ateşini yakabilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarışmayı düzenleyen Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin yöneticilerine ve yarışmada emeği bulunanlara teşekkür etti.

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Emre Gümüş’ü başarısından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İsmail Emre Gümüş’ün önemli bir başarıya imza attığının altını çizdi. Kuntoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatın Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından lise öğrencilerine yönelik ülke çapında düzenlenen “Liseliler Destanı Yazıyor” şiir ve kompozisyon yarışmasında Türkçenin Başkenti Karaman’dan öğrencimiz İsmail Emre Gümüş’ün şiir dalında teşvik ödülü alması bizleri hem mutlu etti hem de gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285