Öğretmenler ve Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, haftanın ilk ders gününde İlyas Küçüker İlkokulu’nu ziyaret ederek okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Öğretmenler ve Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın da eşlik ettiği okul ziyareti esnasında sınıfları ziyaret ederek bir araya geldiği öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, hayata ve geleceğe dair öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Keyifli anların yaşandığı ziyaret sırasında öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, yaşamlarında öğrenmeleri gereken en önemli detayın yaşam disiplini ile birlikte çok okumaları ve dinleyebilme özelliklerini geliştirmeleri olduğunun altını çizdi. Öğrencilerden tablet, bilgisayar ve telefon gibi teknoloji bağımlılığına sebebiyet veren faktörlerden özellikle hafta içinde uzak durmaları konusunda söz alan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim: “Bizim öğrencilerimizden,  ailelerinden ve öğretmenlerimizden beklediğimiz çocuklarımızın iyi alışkanlıklar edinmeleri. İnsanı bilgiye ulaştıracak kitap okumayı severek yapmanız lazım. Sizlerden beklentimiz bu yönde. Çok okumanız ve telefon, tablet, bilgisayar ve televizyon alışkanlıklarını sınırlandırmanız lazım. Bu noktada yaşamımız kolaylaştıran ve aynı zamanda zorlaştıran teknolojiyi doğru ve yerinde kullanmamız lazım.” dedi.

Öğrencilerimiz ile hedeflerine ve ileride olmak istedikleri mesleklere yönelik sohbet eden Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ziyaretin öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Akabinde öğretmenlerimiz ile de bir araya gelen Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, öğrencilerin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimize teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284