“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”Sloganıyla İlimizde Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği 

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla ilimizde de 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmesi sebebi ile bir etkinlik gerçekleştirilecek.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”Sloganıyla İlimizde Yaya Öncelikli Trafik Etkinliği 

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74' üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; ''sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak il geçiş hakkını vermek zorundadırlar'' hükmü getirilmiştir.

Mevzuatta getirilen bu yeni düzenlemenin geniş kitlelere duyurulması, bu konuya ilişkin farkındalığın arttırılarak tüm sürücülere bu davranışın kazandırılması çok önemli bir hale gelmektedir.

İçişleri Bakanlığımız tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.

Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında Cumhuriyet Parkında İlimiz Valisi Sayın Fahri Meral, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğrenciler, Yaşlı ve Engelli bireylerin katılımı ile ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemseri
hemseri - 2 yıl Önce

peh....!!!

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285