banner317

OSB Çalışanları Toki Konut Sözleşmelerini 9 Ocak’tan İtibaren İmzalanmaya Başlayacak

TOKİ ve Karaman Belediyesi’nin işbirliği çerçevesinde yürütülen Karaman Organize Sanayi Bölgesi çalışanları toplu konut projesi kapsamında 2+1 niteliğinde satışa sunulan 428 adet konut için geçtiğimiz ay içerisinde başvurular alınmış ve 357 konut alıcısı için konut belirleme kurası çekilmişti.

OSB Çalışanları Toki Konut Sözleşmelerini 9 Ocak’tan İtibaren İmzalanmaya Başlayacak

Söz konusu projede konut belirleme kurasında isimleri çıkan hak sahipleriyle 9-30 Ocak tarihleri arasında sözleşme imzalanacak.

Konuyla ilgili olarak TOKİ’den yapılan açıklamada, “Söz konusu Projede, Temerküz Şube T. Halk Bankası A.Ş. Sanayi Sitesi Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılacaktır. Konut alıcılarından konut satış bedellerinden B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, %15 peşinat 216 ay vade ve %20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yıldaiki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır” dendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2016, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285