Öyle Bir Yaz Yagmuru Geliyor ki…

Sicak ve bunaltici havaya kisa bir süre de olsa mola verilecek. Persembe etkili olacak yagisli hava, 8 dereceye kadar serinlemeye neden olacak.

Öyle Bir Yaz Yagmuru Geliyor ki…

Meteorolojik tahminler Persembe günü Istanbul'da görülecek yagisin kisa ama çok etkili olacagini öngörüyor.
Güncellenen meteorolojik tahminlere göre beklenen yagisin yogunlugu katlanarak artti. Buna göre persembe günü ögle saatlerinde Istanbul'a ulasmasi beklenen yagis aksam saatlerine dogru kenti terkedecek ancak bu sürede çok etkili olacak..
Öngörülere göre Istanbul'da 11 Agustos Persembe günü metrekareye 30 mm üzerinde yagis düsecek, bazi tahminlere göre Istanbul'un merkez ilçelerinde bu rakam 50 mm ye yaklasabilir.
Yagisin etkili oldugu bu saatlerde bir baska beklentide çok kuvvetli karayil rügari. Karadenizde ve Istanbul'da firtina seklinde esmesi beklenen karayelin kuvvetinin 7 ye ulasmasi yani saatteki hizinin 60 kilometrenin üzerinde ölçülebilecegi tahmin ediliyor.
Sicaklik Düsecek
Türkiye uzun bir aradan sonra yagislarla serinleyecek. Persembe günü Trakya üzerinden giris yapacak yagisli hava Marmara'yi 7-8, Ege ve Bati Karadeniz'i de 5-6 derece birden serinletecek.
Istanbul, Sali ve Çarsamba günü 31 derece olacak. Persembe günü gelecek yagisla 24-25 dereceye inecek. Persembe günü karayelin hizi 45-55 km’ye çikacak. Sicaklik 20 derece civarinda hissedilecek. Yagis cuma günü de hafif olarak devam edebilir. Hafta sonu ise sicaklik 2-3 derece artacak.
Ankara’da hava 34 derece. Persembe aksami yagis geliyor. Cuma günü hava 6 derece serinleyecek.
Izmir'de sali-çarsamba hava sicak ve bunaltici, sicaklik 34-35 derece. Persembe günü kuvvetli rüzgarla sicaklik 27 dereceye inecek. Hava bulutlanacak ancak yagis beklenmiyor.
Kiyi Ege'de kuvvetli rüzgâr, Çesme-Bodrum açiklarinda ise firtina bekleniyor. Rüzgarin hizi açiklarda saatte 60 km'yi geçecek.
Bölgeler
Marmara Bölgesi’nde 30-32 derece olan sicaklik Persembe günü gelecek yagislarla 24-25 dereceye düsecek.
Iç Anadolu Bölgesi 3 derece isiniyor. Çarsamba günü 35-36 derece olacak hava sicakligi, cuma günü 6 derece düsecek
Ege Bölgesi’nde 2 gün hava sicak ve bunaltici olacak. Persembe günü Ege de 5-6 derece serinleyecek. Çesme ve Bodrum'da rüzgâr kuvvetlenecek.
Akdeniz Bölgesi’nde nem ve sicaklik yüksek. Antalya ve Adana gölgede 34 derece olacak.
Güneydogu Bölgesi’nde sicaklik 39–42 derece arasinda olacak. Bölgede cuma günü 2 derece düsüs var.
Dogu Anadolu'da sicaklik persembeye kadar 3–4 derece artacak. Yarin Kars-Ardahan ve Van-Hakkâri arasi yagisli. Cuma günü sicaklik 2 derece düsecek.
Karadeniz Bölgesi’nde Bolu 31, Samsun 29 derece. Persembe günü Bolu-Kastamonu arasinda kuvvetli yagisla birlikte sicaklik 5-6 derece düsecek. Cuma günü yagis Karadeniz geneline yayilacak.
Kaynak: //haber.mynet.com/oyle-bir-yaz-yagmuru-geliyor-ki-585970-guncel/
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285