Oyun Alanı ve Macera Parkı Projesi Hayata Geçiyor

İlimiz Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türk Dünyası Kültür Parkı’nın bulunduğu alana yapılacak olan Macera Parkı projesinin önümüzdeki günlerde başlayacağını bildirdi.

Oyun Alanı ve Macera Parkı Projesi Hayata Geçiyor

Karaman Belediyesi ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında Türk Dünyası Kültür Parkı’nın hemen yanına yapılması planlanan Macera Parkı’nda fizibilite çalışmaları tamamlanırken projenin kısa zaman içerisinde ihaleye çıkacağı açıklandı. 
Oyun Alanı ve Macera Parkının yaklaşık 5000 m² alanı kapsayacağını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Bu kadim şehir her zaman her şeyin en güzeline layıktır. Göreve geldiğimiz günden bu yana birçok esere imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Türk Dünyası Parkı alanı içerisinde kısa süre içerisinde yapımına başlanacak olan Oyun Alanı ve Macera Parkı ile yeni bir sosyal alan projesini daha halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Adrenalin tutkunu gençlerin, çocukların ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin uğrak mekânı olacak bu yeni projemiz içerisinde; Paintball alanından kaykay pistine, tırmanma etaplarından çocuk oyun gruplarına kadar birçok aktivite parkuru yer alacak. Karamanımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.
“Oyun Alanı ve Macera Parkı’nda Neler Olacak”
* Tarantula,  * Halkalı Mödüler Tırmanma, * Tırmanma Oyun Grubu, * Modüler Tırmanma, 
* Terazi Salıncak, * Gölgelikli Fırdöndü Dönmedolap, * Halat Salıncak Oyun Grubu, * Üçlü Radyal Dönmedolap, * Döner Tambur, * Bisiklet Dönmedolap, * Bambu Step Tırmanma, * Halat Teleferik Oyun Elemanları, * Hayvan Figürlü Dönmedolap, * Araba Zıpzıp, * Halat Teleferik Oyun Elemanı, * Döner Tahterevalli, * Salıncak Tahterevalli, * 3’lü Pota, * Halat Tırmanma, * Kare Zemin Trambolini, * Daire Zemin Trambolini ,* Kol Çekme Yürüme Parkuru, * Halat Ağ Tırmanma, * Halat Sallanır Merdiven, * Halat Komando Tırmanma, * Krom Kaydırak, * Tırmanma Duvar Tutamağı, * Kapalı Tünel Geçiş, * Patika Kaydırak, * Tepe Köprü, * Basamak Tırmanma, * 3D Animasyon Kauçuk Figür, * Tavşan Salıncak,  Seksek (Kauçuk), * Kaykay Pisti, * Paintboll Alanı, * Oturma Alanları


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285