Özel Eğitim Uygulama Ve İş Uygulama Merkezi’nden Başkan Çalışkan’a Ziyaret

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle, Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı ziyaret etti.

Özel Eğitim Uygulama Ve İş Uygulama Merkezi’nden Başkan Çalışkan’a Ziyaret

Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencileri, Okul Müdürü Barbaros Orman eşliğinde Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret ederek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle ilimizde düzenlenecek etkinliklere davet etti. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Mayıs’ta Uçurtma Şenliği, 11 Mayıs’ta da Sevgi Yürüyüşü düzenleyeceklerini söyleyen Okul Müdürü Barbaros Orman, bu etkinliklerle birlikte engelli vatandaşlarımız için farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Ziyarette, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a davetiyesini Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi öğrencisi Hatice Nisa Korkusuz verdi. Öğretmenler ve özellikle minik öğrenci Hatice Nisa Korkusuz ile özel olarak ilgilenen Başkan Çalışkan, ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; engellilerin sosyal hayatta var olmaları için yerel yönetimlere önemli işler düştüğünü, Karaman’da da bu bilinçle hizmet ettiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285