Paşa'nın kızı Timsal Karabekir: "Dünü Unutma Yarına Hakkın Olsun”

Kazımkarabekir Paşa'nın kızı Timsal Karabekir "7. Gençlik Sohbetleri" çerçevesinde bir araya geldiği gençlere önemli mesajlar verdi.

Paşa'nın kızı Timsal Karabekir: "Dünü Unutma Yarına Hakkın Olsun”

"Dünü Unutma Yarına Hakkın Olsun” konulu söyleşide gençlerle bir araya gelen Şark Fatihi hemşerimiz Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir 7. Gençlik Sohbetleri çerçevesinde yaptığı sunumda Cumhuriyet'in bize bırakılan en büyük miras olduğunu belirterek, “Cihan yıkılsa Türk yılmaz” dedi.

Babası ve görevde olduğu sürece yaşanan olaylar hakkında bilinmeyenleri anlatan ve gençlerin omuzlarında büyük mesuliyetler olduğunu vurgulayan Timsal Karabekir, “Severek ve dik durarak, 'Cihan yıkılsa Türk yılmaz' diyeceksiniz. Yılmak yok. Her zaman vatanınız, ezanınız, bayrağınız için daima canlı olacaksınız. Ben 83 yaşımdayım, emeklilik bilmiyorum. Beşikten mezara kadar Cumhuriyetimize hizmet etmek borcumuzdur, görevimizdir” şeklinde konuştu.

Türk milletinin tarih boyunca yüz kızartıcı en ufak bir yanlışının olmadığının altını çizen Karabekir, “Ne bir soykırım ne başka bir şey. Bizim girdiğimiz savaşlar bir erkek savaşıdır. Kadınlara, çocuklara dokunulmamıştır. Türk’ün farkı burada” dedi.

Gençlere de tavsiyede bulunan Karabekir, “Talebe sözünü çok seviyorum. Öğrenci lafı güzel ama talep talep etmektir. İsteyin, isteyin. Size zaten istediğiniz verilecek. Değerli hocalarımızın elindesiniz. Talebelerimizin çok okumasını istiyoruz. Gençliğimizde daha çok okuyorduk. Gençlerin elindeki telefon faydalı oluyor mu bilmiyorum. Keşke okumayı devam ettirsek” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284